Bohater bestsellerowych powieści JOANNY FABICKIEJ powraca i wprowadza stan wyjątkowy!

Przegląd

 

RUDOLF GĄBCZAK I STAN WYJĄTKOWY

Znakomite i aktualne obserwacje społeczne. Dużo ciętego humoru. Książka już w księgarniach

Bestsellerowy cykl powieści, w którym ukazały się: Szalone życie Rudolfa, Świńskim truchtem, Seks i inne przykrości, Tango ortodonto

Rudolf Gąbczak, bezrobotny aktor w kryzysie wieku średniego przez trzydziestką, z dużą dawką autoironii stawia diagnozy polskiemu społeczeństwu, kolegom filmowcom, nie oszczędza polityków ani własnej rodziny.

 

To wprost niewiarygodne! Wystarczy, że coś jest za darmo, a Polaków natychmiast ogarnia amok. Jak z tą promocją w Lidlu. Niemcy polegli w starciu z polską myślą racjonalizatorską zostali wprost zbombardowani masowymi zwrotami opakowań. To była nasza zemsta za drugą wojnę światową. (…)

 

JOANNA FABICKA łodzianka mieszkająca w Warszawie. Z wykształcenia filmoznawczyni, z zawodu pisarka, poetka i scenarzystka. W poprzednim wcieleniu montażystka filmowa (pracując w łódzkiej Filmówce, montowała m.in. nominowaną do Oscara Męską sprawę). Autorka książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (m.in. Second hand, Idę w tango romans histeryczny, #me oraz Dokuczalska). Popularność przyniosła jej bestsellerowa, humorystyczna seria o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka. Jej ostatnia książka Rutka została uhonorowana przez Ibby Nagrodą Główną i tytułem Książka Roku 2016. Żona reżysera Sławomira Fabickiego, mama dwóch córek.

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.