Wydawnictwo Świętego Wojciecha dwukrotnie wyróżnione Nagrodą Feniks 2017

Przegląd

 

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznające Nagrody Feniks honorującą wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej  w roku 2017 przyznało Wydawnictwu Świętego Wojciecha aż dwa wyróżnienia w kategorii publicystyki religijnej „Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów” oraz multimedia – wersje audio książek „Judasz”, „Adwokat” oraz „Jezus” w interpretacjach Krzysztofa Gosztyły i Aleksandra Machalicy.

 

Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?

Na tytułowe pytanie: „Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?” prof. Jan Grosfeld odpowiada nie tylko z wnikliwością wytrawnego badacza, ale również z troską Europejczyka, myślącego o bezpieczeństwie i trwałości fundamentów naszej cywilizacji. Chrześcijaństwo nie tylko wyrosło z pnia judaizmu – ono odnawia swoje w nim zakorzenienie. Pielęgnowanie tych korzeni oraz świadomość ich głębokości potrzebne są każdemu chrześcijaninowi, umocni wiarę i poczucie przynależności do ludu Bożego. Książka Jana Grosfelda ukazuje się w serii „Wyobraźnia Dialogu”, która jest odpowiedzią na widoczną w naszym stuleciu potrzebę rozwoju sztuki myślenia dialogicznego. Dialog wyrasta z przekonania, że każda religia i kultura jest inspiracją do zastanowienia się nad tajemnicą świata, w szczególności nad różnorodnością dróg i doświadczeń człowieka.

 

Audiobooki w mistrzowskich interpretacjach

Książki do słuchania zyskały grono wiernych miłośników w naszym kraju, ich grupa z roku na rok rośnie. W odpowiedzi na częste pytania od czytelników, postanowiliśmy nasze najlepsze tytuły wydawać również w formie audiobooków. Dzięki mistrzowskiej interpretacji wybitnych polskich aktorów, treść książek zyskuje dodatkowy walor artystyczny. Wydawnictwo Świętego Wojciecha w swojej dotychczasowej ofercie wydało audiobooki powieści ukazujących się w serii Na osi czasu – „Judasz” i „Adwokat” w interpretacji Krzysztofa Gosztyły oraz swojego największego bestselleru ostatnich lat – „Jezus” w interpretacji Aleksandra Machalicy.

 

O nagrodzie

Nagrody FENIKS Stowarzyszenia Wydawców Katolickich zostały w tym roku przyznane po raz 18. Jest ona nawiązaniem do mitycznego ptaka, który żył  w Etiopii przez kilkaset lat, po czym spalał się na stosie, by szybko z popiołów powstać na nowo. W literaturze starochrześcijańskiej Feniks stał się symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa, który zwycięsko powstał z żaru cierpień i śmierci. Dlatego FENIKS ma przypominać wydawcom o ich misji i celu, jakim jest Zmartwychwstały Jezus Chrystus.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.