SPOTKANIA Z REDAKTORAMI – Kraków Miasto Literatury

SPOTKANIA Z REDAKTORAMI – Kraków Miasto Literatury

Przegląd

Redaktorzy najważniejszych wydawnictw będą gośćmi nowego cyklu spotkań, stworzonego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO specjalnie z myślą o amatorach pisania. Pierwsza odsłona (29 marca) w De Revolutionibus poświęcona będzie literaturze pięknej, a gościem Marii Kuli – prowadzącej spotkanie – będzie Agata Pieniążek, redaktorka wybierająca tytuły wydawane przez Znak Literanova. Startujemy punktualnie o godz. 18:00!

Komunikacja pomiędzy pisarzami a wydawnictwami bywa skomplikowana. Piszący nie do końca wiedzą, czego wydawnictwa od nich oczekują. Często “na ślepo” wysyłają swoje propozycje i  na ogół nigdy nie dostają odpowiedzi, przez co pogrążają się w coraz większej frustracji. Z kolei wydawcy codziennie zasypywani są propozycjami wydawniczymi, które kompletnie rozmijają się z ich oczekiwaniami. Ich frustracja także rośnie, proporcjonalnie do malejącej szansy znalezienia wśród góry emaili obiecującego debiutu.

Czas na współpracę! W ramach nowego cyklu zainicjowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, dwie strony spotkają się i zaczną działać wspólnie. Mają w końcu wspólny cel – chcą wydawać książki, które znajdą rzesze czytelników.

Jeśli jesteś autorem, chcesz pisać i wydawać, nie przegap tych spotkań! Wiedza, którą zdobędziesz, pozwoli Ci lepiej planować swoją twórczość, dostarczy pomysłów na teksty, którymi wydawcy mogą być zainteresowani i zaoszczędzi rozczarowań towarzyszących odrzuceniu rękopisu.

Dowiesz się:

  • jakich książek poszukuje dany wydawca,
  • jak wygląda dany sektor rynku „od kuchni”, co autor powinien wiedzieć,
  • co się dzieje z rękopisem po tym jak trafia do wydawnictwa,
  • jak najlepiej zaprezentować swój tekst wysyłany do wydawnictwa,
  • co robi redaktor oraz jak wygląda praca autora z redaktorem.
Kategorie: Szkolenia, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.