Laureaci Statuetki PEGAZIKA 2017

Laureaci Statuetki PEGAZIKA 2017

Przegląd

Statuetka Pegazika, poczynając od 2015 roku towarzyszy Poznańskim Spotkaniom Targowym – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

 

Laureatami trzynastej edycji nagrody 2017 roku są:

w kategorii
TWÓRCA KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Grzegorz Kasdepke

za książki, które młodego czytelnika tak pięknie uczą, bawią i wzruszają.

Pisarz, dziennikarz, autor kilkudziesięciu poczytnych książek i scenariuszy dla dzieci i młodzieży. Były wieloletni redaktor naczelny „Świerszczyka”. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jego książki znajdują się na liście szkolnych lektur. Na uwagę zasługują m.in. „Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne” czy „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela”.

w kategorii
PRZYJACIEL KSIĄŻKI DLA DZIECI

Lucyna Kończal-Gnap

za stworzenie w Nowym Tomyślu biblioteki, która dla dziecięcych i młodocianych czytelników stała się miejscem szczególnie bliskim, atrakcyjnym i przyjaznym.

Polonistka, bibliotekarka, od roku 2002 dyrektor Biblioteki Miejskiej i Powiatowej w Nowym Tomyślu. Pełna inwencji i zawodowej pasji stworzyła i realizuje znakomity program pracy z dzieckiem i młodym czytelnikiem. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień m.in. Statuetki Hipolita, Certyfikatu „Najlepsze w Polsce” Jest członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

                    PEGAZIK Statuetka


za PTWK.PL

Kategorie: Nagrody
Tagi: Pegaziki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.