Harry Hole powraca – nowy kryminał Jo Nesbø już w księgarniach

Przegląd

Najnowsza powieść Jo Nesbø, „Pragnienie”, właśnie trafiła do księgarń. To już jedenasty, długo wyczekiwany przez czytelników, kryminał z Harrym Hole. Polskie wydanie ukazało się 29 marca, w dniu urodzin Jo Nesbø, zaledwie tydzień po premierze norweskiej. Bestsellerowy skandynawski pisarz po raz kolejny zaskoczył czytelników skomplikowaną intrygą i mistrzowskim literackim warsztatem. „Pragnienie” już zbiera entuzjastyczne recenzje.

Więcej szczegółów na jonesbo.pl

 

Jo Nesbø to jeden z ostatnich pisarzy na świecie, na których książki ludzie czekają tak jak kiedyś na płyty Rolling Stonesów. I dostają to, czego chcieli, a nawet więcej.

„Newsweek”

 

Nesbø jak zwykle nie zawodzi. W każdym kolejny tomie z genialnym śledczym z Oslo w roli głównej udowadnia, że jest nie tylko mistrzem gatunku, ale także, a właściwie przede wszystkim, świetnym pisarzem.

„Dziennik Zachodni”

 

Jo Nesbø znowu potwierdza swoją pozycję lidera na międzynarodowej arenie pisarzy kryminałów. „Pragnienie” to mocna, mroczna i wyrazista książka, napisana bardzo dobrym literackim językiem.

Oficjalna recenzja Lubimy Czytać

 

„Pragnienie” okazało się jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą powieścią w dorobku norweskiego pisarza.

Spider’s Web

Pragnienie to najdojrzalsza książka w dorobku Jo Nesbø. Bardzo czekałem na kolejną część przygód Harry’ego Hole’a i nie zawiodłem się. Mroczna, wciągająca od pierwszej strony. Fabuła oplata czytelnika jak sieć pająka i pochłania go bez reszty aż do zaskakującego finału.

Naekranie.pl

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.