Ruszyła II edycja plebiscytu Lubimyczytać.pl – Książka Roku 2016

Przegląd

1 lutego wystartowała II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl”. Nominowanych jest 230 tytułów w 12 kategoriach z 79 wydawnictw. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Czytelnicy mają czas do 28 lutego, aby wybrać Książki Roku 2016.

Im więcej się czyta, tym więcej można się dowiedzieć – lektura stanowi obszerne źródło wiedzy i już od najmłodszych lat poszerza nasze słownictwo dużo bardziej niż oglądanie telewizji czy konwersacje z wykształconymi rozmówcami. Obszerniejszy słownik pozwala z kolei lepiej wypadać nie tylko w czasie testu na czytanie ze zrozumieniem, ale także w teście na inteligencję. Ponadto osoby, które regularnie czytają są bardziej empatyczne i ciekawe świata.

Start II edycji plebiscytu Lubimyczytać.pl

O zakwalifikowaniu do plebiscytu w pierwszej kolejności decydowała liczba opinii i wysokość ocen wystawionych przez użytkowników, w drugiej przyznane książkom nagrody i wyróżnienia. Ponadto zespół lubimyczytać.pl szczególną uwagę poświęcił tytułom, które zostały wydane pod koniec roku i nie zdążyły jeszcze zebrać dużej liczby opinii i ocen.

Plebiscyt to wielkie święto czytelników, autorów i wydawców. Spośród najpopularniejszych książek 2016 roku czytelnicy wybiorą najlepsze i uhonorują tytułem „Książka Roku 2016”. To właśnie czytelnicy, którzy w serwisie lubimyczytać.pl wystawili książkom blisko 15 milionów ocen, stworzą TOP listę najlepszych tytułów minionego roku. Nominowanych jest 230 książek z 79 wydawnictw, w tym aż 60 książek dla dzieci i młodzieży, co mnie osobiście napawa optymizmem i dowodzi, że pomimo pesymistycznych statystyk czytelnictwa, jednak jeszcze trochę lubimy czytać – mówi Izabela Sadowska, prezes Lubimyczytać.pl.

Podsumowując: w plebiscycie „Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl” bierze udział 230 tytułów z 79 wydawnictw. Spośród nich każdy czytelnik może oddać po jednym głosie w każdej z 12 kategorii takich jak: literatura piękna, literatura faktu, kryminał, horror, literatura obyczajowa, fantastyka, science fiction, autobiografia, powieść historyczna, powieść młodzieżowa. W tym roku dodatkowo czytelnicy mogą głosować w dwóch nowych kategoriach: fantastyka młodzieżowa oraz literatura dziecięca. Jest to największy plebiscyt czytelników w Polsce, rok temu, w I edycji zostało oddanych ponad 100 tys. głosów.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.