Thomas Engström „Na południe od piekła”

Przegląd

Tytuł:  Na południe od piekła

Autor: Thomas Engström

Tytuł oryginału: Söder om helvetet

Tłumaczenie: Emilia Fabisiak
Format: 143×205 mm

Oprawa: broszurowa + skrzydełka

ISBN: 978-83-7999-762-6

Cena: 39,00

Premiera: 25 stycznia 2017

Książka dostępna także jako e-book

 

Coś dla miłośników Homeland czy House of Cards!

Druga, niezależna część serii Thomasa Engströma o Ludwigu Lichcie, byłym agencie Stasi i człowieku od zadań specjalnych.

 

  • Książka Na zachód od piekła, I część serii o Ludwigu Lichcie, została uhonorowana nagrodą Debiut Roku przyznawaną przez Szwedzką Akademię Kryminału
  • Engström tłumaczy także z języka angielskiego – przełożył m.in. prace Baracka Obamy, Marka Bowdena i Waltera Isaacsona

 

Pensylwania, rok 2012. W jednym z pokoi podrzędnego motelu zostaje znalezione ciało młodego mężczyzny, który popełnił samobójstwo. W liście pożegnalnym denat za swoją śmierć obwinia Rona Harrimana, kandydata Partii Demokratycznej w wyborach do Kongresu.

Ściągnięty z Berlina Ludwig Licht ma ustalić, kto stoi za próbą wyeliminowania polityka z wyborów. Wkrótce, krążąc pomiędzy opustoszałymi terenami przemysłowymi i spowitymi mgłą górami Pensylwanii, wpada na trop niebezpiecznego spisku. Infiltracja podejrzanej grupy ekstremistów pozwala mu odkryć przerażający plan, którego punktem kulminacyjnym będzie katastrofa na niewyobrażalną skalę.

 

„Fantastyczny thriller. Intryga jest zatrważająca, ale całkowicie wiarygodna. Celne dialogi i świetny język”.

Aftonbladet

 

„Fabuła rozwija się z taką energią, jaką obserwujemy w amerykańskich kryminałach Homeland czy House of CardsNa południe od piekła czyta się w tempie, w jakim Ludwig Licht pochłania sześciopak piwa”.

Arbetarbladet

 

Trzecia część – Na północ od raju – już w przygotowaniu!

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.