Instytut Książki w 2017 r.: promocja literatury, czytelnictwa, polszczyzny

Instytut Książki w 2017 r.: promocja literatury, czytelnictwa, polszczyzny

Przegląd

– Mijający rok nie był łatwy dla naszego Instytutu. Na świątecznym spotkaniu z pracownikami podkreślałem, że bardzo im dziękuję za to wszystko, co się wydarzyło. Dziękowałem, ale też przepraszałem za potknięcia, które nam się w tych relacjach zdarzały. To nie był rok łatwy – i dla nich i dla mnie. Instytucja zmieniła dyrektora, odeszła część pracowników, przyszli nowi. Działaliśmy też – mówiąc eufemistycznie – w dosyć trudnej medialnej atmosferze – mówił Jaworski.

Jak jednak zaznaczył, dla niego najważniejsza jest służebna rola Instytutu, kontynuacja wszelkich jego dobrych działań (w tym ciągłość instytucjonalna), a także wprowadzanie nowych pomysłów i poszerzanie pola pewnych działań, przede wszystkim w zakresie promocji szeroko rozumianej literatury w kraju i poza granicami, promocji czytelnictwa i języka polskiego.

– Z pewnością przebudowa wewnętrzna instytucji wpływała też na jej zewnętrzne postrzeganie, choć w mojej ocenie udało się postawione przed nami cele realizować i przygotować się do działań w roku 2017. Będzie to więc przede wszystkim realizacja programów ministra kultury i programów Instytutu Książki, które konstytuują jego działanie. Pamiętajmy też, że istotną częścią naszych działań jest taka niewidoczna, codzienna, organiczna praca – zauważył dyrektor.

więcej TUTAJ

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.