Daniel Cichy dyrektorem PWM

Daniel Cichy dyrektorem PWM

Przegląd

Dr Daniel Cichy- muzykolog i publicysta muzyczny został dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Nominację na to stanowisko wręczył mu 5 stycznia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Dr Daniel Cichy jest laureatem Ray E. & Ruth A. Robinson Musicology Award (2005), stypendystą Deutscher Musikrat i Ernst-von-Siemens-Musikstiftung (2004/2005), tygodnika “Polityka” (2007) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2009, 2010). Studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu. Był asystentem w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, obecnie wykłada także w Katedrze Teatru Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Oprócz działalności naukowej, Daniel Cichy prowadzi czynną działalność jako krytyk i publicysta muzyczny. Od 2013 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, a od maja 2016 roku zastępcy dyrektora – redaktora naczelnego.

 

PWM po komercjalizacji stało się jednoosobową spółką Skarbu Państwa, działającą na zasadach rynkowych, mimo że głównym celem jego działalności jest promocja polskiej twórczości i zachowanie narodowych dóbr kultury. Polskie Wydawnictwo Muzyczne zostało 7 stycznia 2016 r. przekształcone z jednoosobowej spółki Skarbu Państwa w państwową instytucję kultury.

 

źródło: MKiDN

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: PWM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.