STYCZNIOWE PREMIERY WYDAWNICTWA W.A.B

Przegląd

STYCZNIOWE PREMIERY WYDAWNICTWA W.A.B.

 

Merde in Europe, Stephen Clarke

 merde-w-europie

Premiera: 11 stycznia 2017

Przekład: Maria Jaszczurowska

cykl: Merde!

Wpisz opis obrazka  

Jeden Brytyjczyk w Brukseli. Dwie przebiegłe Francuzki. I całe mnóstwo merde!

 

Czy Bruksela naprawdę chce zdelegalizować dudy, bingo i wędzony boczek? Czy eurokraci próbują regulować rozmiar i krzywiznę europejskich ogórków? I czy naprawdę wierzą, że ślimak to ryba? No i czy atrament w banknotach euro rzeczywiście powoduje u mężczyzn impotencję?

Nie.

To znaczy, niezupełnie.

 

Ale prawdą jest, że, według Paula Westa, Unia Europejska to poważnie spaczona instytucja, czego on sam doświadcza na własnej skórze. Właśnie przyjechał do Brukseli, aby pracować dla francuskiej eurodeputowanej, i może na własne oczy zobaczyć, co naprawdę dzieje się w imponującym rozmachem domu wariatów, szerzej znanym jako Parlament Europejski.

 

 

Nie przysyłajcie kwiatów, Martin Solares

 nie-przysylajcie-kwiatow

Premiera: 11 stycznia 2017

Przekład: Tomasz Pindel

mroczna seria

  

Mocny i mroczny kryminał noir pióra autora Czarnych minut.

Meksykańskie piekło, gangi narkotykowe, skorumpowani policjanci.

 

Carlos Trevino opuścił La Eternidad przed laty i nie sądził, że jeszcze kiedyś tam wróci.

Jego spokojne życie zostało jednak zakłócone przez wysłanników pewnego biznesmena, zdesperowanego ojca, którego córka została porwana. Zawieziony do La Eternidad mimo protestów, Trevino stanął przed wyborem: albo pomoże w odnalezieniu dziewczyny, albo jego bliscy poniosą poważne konsekwencje.

Nie mając wyjścia, były policjant rozpoczyna dochodzenie w mieście przeżartym przez korupcję i rządzonym przez gangi narkotykowe, gdzie szefem policji jest jego były przełożony i groźny wróg, Margarito. Śledząc kolejne tropy, Trevino napotyka różnych przedstawicieli kryminalnego półświatka z pobliskich miast.

Nie tylko on musi jednak uważać na niebezpiecznych ludzi. W tym samym czasie komendant Margarito próbuje wyrównać dawne porachunki, przygotowując się do emerytury i przyjazdu następcy, którym jest jego jedyny syn.

 

 

Zapach czekolady, Ewald Arenz

czekolady

Premiera: 11 stycznia 2017

Przekład: Agnieszka Gadzała

poza seriami

Wpisz opis obrazka 

Piękna powieść dla marzycieli, kochanków i romantyków.

Gorzko-słodka woń miłosnej pokusy.

Powieść sprzedała się w ponad 100 000 egzemplarzy.

 

Wiedeń, A.D. 1881. Porucznik cesarsko-królewskiej armii August Liebeskind kończy służbę i przyjmuje posadę w należącej do stryja manufakturze czekolady. Zakochuje się w pięknej, lecz zamężnej Elenie. Między młodymi wybucha płomienny romans, który przerywa tragiczne zdarzenie… August, zrozpaczony po utracie ukochanej i obdarzony nadzwyczajnym zmysłem węchu, postanawia stworzyć finezyjne praliny, którymi upamiętni Elenę. Ich kuszący aromat wydobywa z ludzi najskrytsze marzenia i doprowadza Wiedeń do ekstazy.

 

 

Tajemnice dworu sułtana, księga IV: Mihrimah, córka odaliski, Demet Altinyeleklioglu

 tajemnice

Premiera: 11 stycznia 2017

Przekład: Agnieszka Erdogan

poza seriami

Wpisz opis obrazka 

Nawet sułtanka nie może mieć wszystkiego! Oto czwarty tom imponującej sagi historycznej, która stała się inspiracją dla twórców popularnego serialu Wspaniałe stulecie.

 

Mihrimah nie potrafi znaleźć sobie miejsca w bezwzględnej pałacowej rzeczywistości. Czuje, że powinna stanąć u boku matki, sułtanki Hürrem, którą zawsze podziwiała za odwagę i siłę, by bronić pozycji swojej rodziny na dworze. Wbrew własnej woli dziewczyna staje się elementem niebezpiecznej gry pełnej tajemnic i zdrad. Stawką jest życie, a tylko ci, którzy nie cofną się przed niczym, mają szansę na wygraną.

 

 

Pola krwi. Religia i przemoc, Karen Armstrong

Premiera: 11 stycznia 2017

Przekład: Ryszard Zajączkowski

poza seriami

 pola-krwi

Od Gilgamesza do bin Ladena historia niebezpiecznych związków religii i polityki w książce jednej z największych światowych znawczyń tematu.

 

Coraz wyraźniejszy czynnik religijny we współczesnych konfliktach politycznych świadczy przeciwko tym, którzy jeszcze niedawno wieszczyli śmierć boga. Choć świat zachodni od czasów oświecenia hołduje idei świeckiego państwa, okazuje się, że rację miał Gandhi, twierdząc: Ci, którzy mówią, że religia nie ma nic wspólnego z polityką, nie wiedzą, co religia oznacza.

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Foksal, W.A.B.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.