Spotkania z Piotrem Szaradowskim, autorem książki „Francja elegancja”!

Przegląd

Spotkanie w Poznaniu (Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82) odbędzie się 7 grudnia o godz. 18:00. Poprowadzi je Aleksandra Boćkowska – dziennikarka, autorka książki „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com

Spotkanie w Warszawie (Rynek Starego Miasta 27) odbędzie się 9 grudnia o godz. 18:00. Poprowadzi je Aleksandra Jatczak. Spotkanie organizowane jest przez Klub Kostiumologii i Tkaniny Artystycznej przy Warszawskim Oddziale Stowarzyszenia Historyków Sztuki.
Więcej informacji na: https://www.facebook.com

Haute couture – wielkie krawiectwo – te dwa słowa często pojawiają się w mediach, lecz nierzadko umyka ich znaczenie. A kryje się za nimi wieloletnia tradycja francuskiego krawiectwa, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie. Haute couture to nie tylko wielcy projektanci, jak Chanel, Dior czy Saint Laurent, lecz także rzesze krawców i rzemieślników, którzy plisują, farbują, haftują itd. To dzięki nim krawiectwo urosło do rangi sztuki. O ich umiejętnościach świadczą ubiory z pietyzmem przechowywane i  eksponowane w największych muzeach świata.

francja-elegancja-3d

Więcej informacji o książce „Francja elegancja” na: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.