Premiera nowej książka Jarosława Kreta. Od 22 listopada w sprzedaży

Przegląd

Polecamy najnowszą książkę Jarosława Kreta. Tym razem nie o pogodzie lecz o podróżach.

O miejscach w których był, które zobaczył, które poznał. O miejscach świętych i pięknych ale też o zwykłych ludziach i ich tradycji.

Przepięknie ilustrowany zdjęciami autora, subiektywny przewodnik po Ziemi Świętej.

W-ziemi-swietej_1a_5W ZIEMI ŚWIĘTEJ – Jarosław Kret

ISBN 978-83-7818-768-4

Książka ta jest owocem wielu wizyt w Izraelu i Palestynie, lat poznawania tego niezwykłego zakątka planety. Autor odwiedzał Ziemię Świętą zarówno w czasie pokoju, kiedy rojno w niej było  od turystów i pielgrzymów, jak i podczas wojny, kiedy snuł się po pustych uliczkach Jerozolimy i samotnie siedział w Kaplicy Anioła w… pustej Bazylice Grobu Świętego.

Popularny dziennikarz w tonie lekkiej, ale  pasjonującej gawędy ukazuje nie tylko duchowe oblicze tej ziemi, skupiającej trzy monoteistyczne religie, ale też migawki z jej życia z religią niemającego nic wspólnego – kibuce, kobiety w armii, pracę w nowoczesnej telewizji – obalając przy tym wiele stereotypów dotyczących współczesnych Izraelczyków.

Jarosław Kret – dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik. Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych oraz książek i albumów fotograficznych. W roku 2012 otrzymał „Telekamerę” w kategorii „Prezenter pogody”.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.