Mafia przeciw Hitlerowi

Przegląd

Mafia przeciw Hitlerowi

Kulisy współpracy aliantów z amerykańsko-sycylijską mafią

mafia-przeciw-hitlerowi-2016

Mafia przeciw Hitlerowi odsłania kulisy współpracy aliantów z amerykańsko-sycylijską mafią podczas II wojny światowej.

Mafia, której działalność we Włoszech poważnie utrudniał Mussolini, z powodzeniem kontrolowała w tym czasie wiele sfer życia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej amerykańskie władze zdały sobie sprawę, iż bez wsparcia jej przywódców nie zapewnią bezpieczeństwa własnemu krajowi. Na mocy tajnego układu członkowie tej organizacji przestępczej własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz agentów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy.

Po zajęciu Sycylii, “w dowód wdzięczności” alianci pozwolili, by mafia wprowadziła tam przejściowo własne rządy, które omal nie doprowadziły do oderwania wyspy od Włoch. Książka ujawnia wiele faktów, m.in. mafijne “zlecenia” na zgładzenie czołowych nazistów, w tym także Hitlera, a także związki mafii ze amerykańskimi i brytyjskimi służbami wywiadowczymi.

Autorem publikacji jest Tim Newark, brytyjski historyk i dziennikarz, który napisał kilkanaście książek i programów telewizyjnych na temat militariów oraz organizacji przestępczych. Do swojej książki Mafia przeciw Hitlerowi  prowadził szeroko zakrojone badania w archiwach w Londynie, Waszyngtonie i na Sycylii.

Książka nad którą patronat medialny sprawuje TVP Historia, portal WWW.historia.org oraz WWW.granice.pl dostępna  jest w cenie 29,99 zł na stronie internetowej Wydawnictwa RM www.rm.com.pl oraz w księgarniach.

 

Kategorie: Historia
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.