Spacerkiem po muzycznej Pile

Przegląd

Arno Giese zaprasza na spacer po muzycznej Pile…

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/arno-giese-zaprasza-spacer-muzycznej-pile

Swego rodzaju kompendium wiedzy o kulturze muzycznej jaka na przestrzeni lat kształtowała się w Pile.  Po ponad 173 latach niewoli Piła (Schneidemühl) wróciła do macierzy, do Polski. Odbudowa zniszczonego miasta, w którym brakowało w zasadzie wszystkiego zdawała się niemożliwa.  Ludzie przybywający z różnych stron i regionów Polski dokonali jednak niemożliwego z niezwykłym uporem budując swoje „my”, kulturę i tradycję.

Pozycja nie jest „naukowym” opracowaniem tematu dotyczącego powojennego rozwoju kultury w Pile, dzięki temu zetkniemy się ze wspomnieniami wszystkich tych, którzy w latach powojennych stawali się dzielnymi pionierami ruchu muzycznego. I tego przez duże „M”, i tego bardziej masowego, lżejszego, popularnego.

Na potrzeby książki, autor korzystał z doświadczeń  świadków historii, budzenia się kultury muzycznej w powojennej Pile, a także sięgnął do czasów już współczesnych. Wspomina ludzi pasjonatów, którzy swoimi zdolnościami i talentem muzycznym starali się w trudnych powojennych latach rozproszyć wszechobecną szarzyznę. Umilali życie innym swoją grą, swoim śpiewaniem, występami i koncertami.

Książkę poleca Wydawnictwo Psychoskok

Kategorie: Historia
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.