Kongres Lemologiczny: dyskusje, filmy, muzyka

Przegląd

lem-wroclaw

Kongres poświęcony twórczości Lema potrwa od 28 do 30 listopada.

P R O G R A M

 

Podczas Kongresu najznamienitsi przedstawiciele z wielu odległych od siebie specjalności: astronomowie, matematycy, fizycy, informatycy, biolodzy, genetycy, literaturoznawcy, językoznawcy, filozofowie, etycy, socjologowie i filmoznawcy pochylą się nad koncepcjami oraz wizjami świata zawartymi w dziełach autora Solaris podczas dziewięciu tematycznych debat.

W czasie pierwszej z nich pt. „Lem na żywo” (28 listopada, godz. 10:00-12:00) dyskutować będą osoby, które osobiście znały Stanisława Lema i z nim współpracowały: członkowie rodziny, przyjaciele, były sekretarz i autorzy rozmów z pisarzem.

W debacie pt. „Lem i polszczyzna” (28 listopada, godz. 12:30-14:20) udział wezmą między inny: prof. Jan Miodek i prof. Jerzy Bralczyk. O „Lemie jako eksploratorze kosmosu” (29 listopada, godz. 9:00-11:00) porozmawiają astronomowie, astrofizycy i kosmonauci, a wśród nich gen. Mirosław Hermaszewski.

Natomiast współcześni pisarze science fiction, między innymi Jacek Dukaj oraz Marek Oramus, zmierzą się z tematem „Lem jako ojciec polskiej fantastyki” (30 listopada, 11:30-13:30).

 

więcej TUTAJ

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.