Diabłu ogarek. Czarna wierzba

Przegląd

diablu-ogarek-w3

Lipiec 1639 roku, Mazowsze, miasta Liw i Węgrów. Ostatnie chwile niezmąconej niczym chwały i dobrobytu Rzeczypospolitej. Weteran wojny smoleńskiej Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, woźny trybunału ziemi liwskiej, specjalizuje się w doręczaniu pozwów wyjątkowo agresywnym adresatom. Bywa, że jak weźmie skwitowanie odbioru, to wyrok nie jest już konieczny. Czasem jednak zawodzą naturalne sposoby i aby sprawiedliwości stało się zadość, niezbędna jest pomoc czarnej magii. Te kontrowersyjne praktyki są solą w oku pewnego biskupa oraz podróżującego incognito hiszpańskiego inkwizytora. Miejscowi magnaci zaś dostrzegają okazję przeprowadzenia własnej przewrotnej intrygi.

Autor książki Diabłu ogarek. Czarna wierzba, Konrad T. Lewandowski oddaje hołd swoim przodkom – drobnej szlachcie gniazdowej z mazowieckich zaścianków – i zabiera czytelnika w nostalgiczną podróż w czasie, do epoki, w której najwyższymi wartościami były ład w świecie i zaświatach oraz poprawne stosunki z sąsiadem, choćby nawet był to sam diabeł.

Patronem medialnym publikacji jest Fantasty Book, Bestariusz oraz granice.pl. Książka dostępna m.in. w internetowej księgarni Wydawnictwa RM jest w cenie 19,99 zł.

Kategorie: Literatura
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.