Piwo. Leksykon smakosza

Przegląd

piwo-leksykon-2016Piwo. Leksykon smakosza

Najlepsze piwa z polskich sklepów.

W Polsce trwa „piwna rewolucja”, która zmienia nasze podejście do piwa. Rośnie popularność małych browarów. Coraz więcej do powiedzenia mają odważni piwowarzy, którzy odchodzą od produkcji zwykłego jasnego lagera na rzecz piw wzorowanych na dawnych recepturach z całego świata lub po prostu wcielają w życie swoje autorskie pomysły.

Za pośrednictwem tej książki postaram się udowodnić, że piwny świat nie jest jednokolorowy i wcale nie musi mieć gorzkiego smaku – podkreśla już na samym początku lektury, autor Bartosz Senderek

Książka ta jest drogowskazem do piwnego świata – pełnego przeróżnych kolorów, niesamowitych smaków i kuszących aromatów. Obok podstawowych informacji z czego i jak robi się piwo album zawiera opisy blisko 100 piw, którymi warto się zainteresować na początku przygody z dobrym piwem. Połowa to łatwo dostępne, ciekawe piwa z browarów polskich i zagranicznych. Drugą połowę stanowią ciekawostki polskiego piwowarstwa rzemieślniczego oraz piwa uznawane za ikony stylu.

Nakładem Wydawnictwa RM we wrześniu ukazała się również książka pt. Wino. Najlepsze wina z polskich sklepów, która zawiera autorski wybór blisko 100 najlepszych smakowo i najatrakcyjniejszych cenowo win dostępnych w marketach sieciowych.

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.