Teleexpress. 30 lat minęło

Przegląd

Poznajcie historię ,,Teleexpressu” oczami Orłosia i Sierockiego.

Teleexpress. 30 lat minęło

Teleexpress-30 lat.cdr

,,Teleexpress” jeden z czołowych polskich serwisów informacyjnych w czerwcu br. świętował swoje 30-lecie. Okrągłe urodziny informacyjnej lokomotywy, codziennie odjeżdżającej o godzinie 17:00 uczcił Maciej Orłoś i Marek Sierocki pisząc książkę wypełnią anegdotami, wzruszającymi historiami i wspomnieniami.

Pomysł na lekturę urodził się w głowie Macieja Orłosia już 2014 roku, na dwa lata przed okrągłym jubileuszem programu – Przelejmy na papier ten niezwykły potencjał – niech ta książka będzie rozmową z Markiem Sierockim! No dobrze – moją z nim i jego ze mną. On ma tyle do opowiedzenia, pamięta tyle historii – o ,,Teleexpresie, o telewizji, o muzyce! I tak właśnie się stało – ta publikacja to nasze osobiste, subiektywne wspominki – przyznaje na samym początku książki dziennikarz.

Pierwsze wydanie programu zostało wyemitowane 26 czerwca 1986 roku i od tej pory wiadomości w pigułce stały się obowiązkową pozycją oglądaną codziennie przez miliony Polaków, a sam ,,Teleexpress” zyskał miano kultowego. Tworzyły go wspaniałe osobowości telewizyjne, a w studiu zasiadali młodzi dziennikarze, którzy swoją energią kształtowali styl przekazu. Dziś ci, którzy zaczynali karierę w ,,Teleexpressie” należą do grona najbardziej lubianych i rozpoznawalnych twarzy mediów.

Książka ,,Teleexpress. 30 lat minęło” niebawem ukaże się w formie ebooka.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.