Polecamy nowości Wydawnictwa W.A.B.

Przegląd

PREMIERY 31 SIERPNIA 2016

Pustki, Andrew Michael Hurley

Przekład: Dominika Cieśla-Szymańska

 pustki

Fanatyzm religijny czy głęboka wiara? Magia czy boskie znaki? Pustki to najprawdziwszy majstersztyk.

Debiutancka powieść grozy, która podbiła krytyków i czytelników, zdobywając tytuł Książki Roku brytyjskiego rynku wydawniczego!

 Informacja o wstrząsającym znalezisku w starym domu u stóp klifu ożywia wspomnienia dawnej pielgrzymki w odludne rejony angielskiego wybrzeża, zwane Pustkami. Niespodziewane wypadki i napotkani ludzie sprawili, że rodzinna wyprawa w celu uzdrowienia synka niemowy zmieniła się w koszmar, z którego jeszcze wiele lat później jej uczestnicy nie są w stanie się otrząsnąć.

Skłócona rodzina, metafizyczna aura, fascynujący krajobraz i intrygująca fabuła Pustki to przewrotna powieść grozy, nawiązująca do najlepszych tradycji gatunku, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i pełna niedopowiedzeń, tajemniczości oraz symboliki religijnej, która jeszcze bardziej potęguje grozę.

Ta książka jest nie tylko dobra, jest wspaniała. Niesamowita powieść.   Stephen King

Andrew Michael Hurley brytyjski pisarz. Opublikował dwa zbiory opowiadań: Klatki i inne opowiadania (2006) oraz Niezwykła śmierć Julii Christie i inne opowiadania (2008). Pustki (2014), to jego debiut powieściowy.

Komisja Morderstw. Złoty Pociąg, Krzysztof Kopka

mroczna seria

złoty pociąg  

Ekipa śledcza filmowej Komisji morderstw uwikłana w kolejną sprawę!

Bezwzględni poszukiwacze skarbów nie cofną się przed niczym,

a Dolny Śląsk wciąż jest pełen niewyjaśnionych tajemnic

z czasów II Wojny Światowej.

 Legendarny pociąg pełen skarbów, który 60 lat temu miał zostać ukryty przez wycofujących się hitlerowców, znów budzi emocje w całej Polsce. Tymczasem inspektor Maciej Stasiński odkrywa, że brutalnie zamordowany starszy mężczyzna, były funkcjonariusz milicji, przed laty zajmował się sprawą złotego pociągu na zlecenie generała Kiszczaka. Bez wątpienia jego śmierć nie jest przypadkowa

Krzysztof Kopka (ur. 1958) pisarz, dramaturg, tłumacz, krytyk i dziennikarz. Wraz z Waldemarem Krzystkiem napisał scenariusz filmu 80 milionów (2011), który zdobył wiele nagród oraz m.in. nominację do Złotej Kaczki. Jest współscenarzystą serialu Głęboka woda, który został okrzyknięty najlepszym europejskim serialem 2012 roku.

Na krawędzi, Gianrico Carofiglio

Przekład: Mateusz Kłodecki

 Na krawędzi

Gorzka refleksja o przemijaniu świata, gdy i wielki sukces, i błąd życiowy przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

 Enrico Vallesi, pisarz, który kiedyś świetnie zadebiutował, pod wpływem powracających wspomnień i poczucia bezsensu istnienia, postanawia wrócić do opuszczonej przed laty rodzinnej miejscowości na południu Włoch. W ten sposób rozpoczyna się podróż do czasu jego młodości, która pełna była gwałtownych i niebezpiecznych uczuć oraz tajemnic.

 Gianrico Carofiglio (ur. 1961) włoski pisarz i prokurator. Występował jako oskarżyciel w procesach przeciwko mafii, przestępczości zorganizowanej i handlarzom ludźmi. Polecamy także jego cykl kryminalny z mecenasem Guerrierim: Świadek mimo woli (2002, W.A.B. 2008), Z zamkniętymi oczami (2003, W.A.B. 2009), Ponad wszelką wątpliwość (2006, W.A.B. 2010) oraz bestsellerowy we Włoszech czwarty tom Ulotna doskonałość (2010, W.A.B. 2012).

Pierwszy człowiek, Albert Camus

Przekład: Magdalena Kamińska-Maurugeon

Seria: Don Kichot i Sancho Pansa

 Pierwszy człowiek

Autobiograficzna powieść wybitnego pisarza, której rękopis miał przy sobie w dniu tragicznej śmierci.

 Albert Camus zginął w wypadku samochodowym 4 stycznia 1960 roku, w trzy lata po zdobyciu literackiej Nagrody Nobla. W torbie, którą miał przy sobie, znaleziono między innymi niedokończony rękopis Pierwszego człowieka. Książka o charakterze autobiografii czekała na wydanie ponad 30 lat. Opisuje najwcześniejsze lata życia Jacquesa Cormery’ego, mieszkającego z rodziną matki w Algierze, stolicy skolonizowanej przez Francuzów Algierii. Ojciec chłopca zginął w czasie I wojny światowej.  Poza historią dzieciństwa i młodości głównego bohatera zawiera także notatki i przypisy poczynione przez autora, a także zapis jego korespondencji z nauczycielem, panem Germainem. 

Albert Camus (ur. 1913, zm. 1960) francuski pisarz, eseista, dramaturg i reżyser teatralny. Jeden z najwybitniejszych intelektualistów XX wieku. Autor m.in. Dżumy, Kaliguli, Obcego i Upadku. Laureat literackiej Nagrody Nobla (1957) za całość dzieła rzucającego światło na problemy, które nasze dni stawiają przed świadomością ludzką.

Bura i szał, Aleksandra Zielińska

Seria: archipelagi

 Bura i szał

Mroczna i piękna historia szaleństwa opowiedziana przez Aleksandrę Zielińską!

Nowa powieść autorki Przypadku Alicji, głośnego debiutu nominowanego do Nagrody Conrada.

Pewnej nocy małą wioską wstrząsa burza, jakiej nie było od lat. W strugach deszczu idzie Bura, dziewczyna, o której wszyscy zapomnieli: niebezpieczna, chora i nadwrażliwa. Bura niesie ze sobą tajemnicę, cały czas żyje w lęku i niespodziewanie wraca do domu rodzinnego, by rozliczyć się z przeszłością. Za Burą nadchodzi szał.

Aleksandra Zielińska (ur. w 1989 roku w Sandomierzu) absolwentka farmacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła kurs scenariopisarstwa dla pisarzy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Studiuje grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pisarka, tłumaczka, ilustratorka, recenzentka Grabarza Polskiego i Dzikiej Bandy. Publikowała w licznych czasopismach i antologiach. Jej utwory były tłumaczone na język czeski, niemiecki oraz ukraiński. Debiutowała powieścią Przypadek Alicji (W.A.B., 2014).

Wspólny S.E.K.R.E.T., L. Marie Adeline

przekład: Marzenna Reyher

 Wspólny S.E.K.R.E.T

Poznaj świat, w którym seksualne fantazje stają się ekscytującą rzeczywistością!

Druga część bestsellerowej trylogii S.E.K.R.E.T., która podbiła serca czytelniczek na całym świecie.

 Jesteś kobietą na życiowym rozdrożu? Czujesz się nieatrakcyjna? Mało pociągająca? A może ktoś złamał ci serce? Wyobraź sobie, że istnieje sekretne stowarzyszenie, które pozwoli ci uwierzyć w siebie i odnaleźć własną kobiecość i seksualność. W dziesięciu krokach spełni twoje najskrytsze seksualne fantazje. Igraszki z przystojnym pilotem kilka kilometrów nad ziemią? Znany muzyk uwodzący cię ze sceny podczas koncertu? Drobiazg. Są trzy zasady: żadnego osądzania, żadnych ograniczeń i przede wszystkim żadnego wstydu. Chodzi o to, byś poczuła się wyjątkowa.

Stowarzyszenie S.E.K.R.E.T. zdołało odmienić życie Cassie, beznadziejnie zakochanej w swoim własnym szefie. Po przejściu dziesięciu kroków czyli dziesięciu spełnionych fantazjach erotycznych kobieta z dumą może nosić piękną bransoletkę z dziesięcioma wyjątkowymi koralikami. Teraz jako członkini stowarzyszenia pragnie pomagać innym kobietom. Jej wybór pada na Dauphine, właścicielkę sklepu z ubraniami vintage.

Poznaj drugą część bestsellerowej trylogii S.E.K.R.E.T., która podbiła serca czytelniczek na całym świecie. Oryginalna, porywająca, bardzo zmysłowa, pokazuje świat, w którym fantazje stają się rzeczywistością. A ty, czego tak naprawdę pragniesz?

Kategorie: Literatura
Tagi: Foksal, W.A.B.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.