Noc jest dniem – premiera powieści Leszka Mieszczaka

Przegląd

Noc jest dniem – premiera powieści Leszka Mieszczaka

noc-jest-dniem-cala

Noc nigdy nie jest tak ciemna, aby światło nie mogło jej rozjaśnić.

Skłaniająca do głębszych rozważań powieść obyczajowo – psychologiczna Leszka Mieszczaka, dzięki której zrozumiemy, jak wielka jest siła ducha i ile może dokonać, jeśli wykracza poza materialną stronę ciała.

Opisana historia wydarzyła się na polskiej prowincji, w pociągu relacji Bielsko-Biała Północ-Łodygowice Górne. Bronisław jeden z bohaterów powieści pokonuje tę trasę zmierzając do pracy. Jego życie zdaje się całkiem normalne, ale na zawsze odmieni je spotkanie z Elishebą, malarką, Żydówką, która zrządzeniem losu znajdzie się w tym samym pociągu co on.

Przypadkowe spotkanie zapoczątkuje bardzo wyrazistą znajomość, która z czasem przybierze formę uzależnienia. Możliwość odbywania kolejnych, wspólnych podróży pozwoli obojgu upajać się swoim widokiem, słowami, zapachem i spojrzeniami na otaczający ich świat.

Poważny wypadek sprawi, że Bronisław nie będzie zdolny dalej wyruszać na spotkania z Elishebą, Namacalną więź muszą zastąpić myśli i maile, ale i te pochłonie pustka, gdy Elisheba umrze. Dzięki spotkaniu z siostrą Elisheby,  Bronisław ujrzy jej postać w nowym świetle, i z czasem zrozumie, że życie jest niesamowitym darem otrzymanym od Boga.

Po lekturze powieści „Noc jest dniem” zrozumiemy, że nie każdy, którego oczy są zamknięte, śni, i na nowo docenimy wartość życia.

1307-01-want-to-write-an-ebook

Powieść dostępna również w wersji elektronicznej na eboki123.pl

Logo Psychoskok

Polub nas na Facebooku

tylkorelaks

Odwiedź nasz sklep internetowy

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.