Martin Suter – jeden z najlepszych współczesnych pisarzy szwajcarskich i jego powieśc MONTECRISTO

Przegląd

Montecristo_5fPowieść Martina Sutera – jednego z najlepszych współczesnych pisarzy szwajcarskich. 27 września trafi do księgarń Montecristo – numer 1 na liście bestsellerów „Spiegla”.

 

  • miejsce w rocznym zestawieniu Bestseller List  Switzerland 2015

 

  • miejsce na rocznej liście bestsellerów „Spiegla” za rok 2015

 

  • miejsce na rocznej liście bestsellerów Austrii za 2015 rok

 

Trzymający w napięciu thriller ze świata bankowców, maklerów giełdowych, dziennikarzy i polityków – oto tajemniczy scenariusz brzemiennego w skutki skandalu finansowego.

Jonas Brand, wideoreporter programu lifestylowego, jedzie pociągiem z Zurychu do Bazylei. Ktoś zwalnia hamulec bezpieczeństwa. Człowiek na torach! Dlaczego Paolo Contini, młody, mający szczęśliwą rodzinę, bystry makler, popełnił samobójstwo?

Niespełna trzy miesiące później w ręce Jonasa trafiają dwa banknoty stufrankowe z identycznym numerem seryjnym – oba  prawdziwe. Czy to może mieć związek z samobójstwem Continiego? Jonas postanawia zostać dziennikarzem śledczym, nie spodziewając się, jak zdumiewające fakty odkryje i dokąd zaprowadzą go własne poszukiwania.

Polecamy też wersję audio (czyta Janusz Zadura) oraz wersję e-book.

MARTIN SUTER, urodzony 1948 w Zurychu, publicysta, scenarzysta, pisarz. Jego powieści są   doceniane zarówno  przez krytyków,  jak  i czytelników. Zdobyły  wiele nagród i zostały przetłumaczone na 32 języki – zakupiono prawa do ekranizacji większości z nich.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.