Izrael – Gość Honorowy 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – znamy szczegóły!

izrael-mtk-w-krakowieTegoroczne hasło krakowskich Targów Książki – „Żeby czytać, trzeba być otwartym” – nie zostało wybrane przypadkowo. Zaczerpnięto je z twórczości Etgara Kereta, wybitnego pisarza, którego ojczyzna – Izraeljest tegorocznym Gościem Honorowym krakowskiego święta wielbicieli książek.

Literatura z Izraela cieszy się w Polsce sporą popularnością, co roku do księgarń trafia kilka nowych powieści tamtejszych autorów. Ojczyzna Kereta w kontekście literatury jest niezwykle interesująca, a sami pisarze są ważnymi uczestnikami debaty publicznej na palące tematy społeczne. Między innymi ten aspekt izraelskiego życia kulturalnego chcemy przybliżyć polskim czytelnikom odwiedzającym EXPO Kraków.

Tegoroczne hasło doskonale komponuje się z klimatem panującym na krakowskich Targach Książki. Podczas wydarzenia Wystawcy reprezentujący setki wydawnictw otwierają się na świat i pokazują w jednym miejscu najlepsze perełki ze swojej oferty. Otwartość na literaturę manifestują również odwiedzający i z roku na rok coraz liczniej przybywają na Targi.

Jesteśmy przekonani, że podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie polscy czytelnicy będą mieli okazję nie tylko zapoznać się         z twórczością pisarzy izraelskich, ale również spojrzeć na życie codzienne Izraelczyków przedstawione w literaturze. Umożliwią to liczne wystawy, projekcje filmów i warsztaty dla dzieci.  Nie zabraknie także spotkań twarzą w twarz z izraelskimi pisarzami: m.in. z najczęściej obecnie tłumaczoną z hebrajskiego na pozostałe języki Zeruyą Shalev oraz wnukiem premiera Izraela Eszkolem Nevo. Swoją obecność potwierdziła także Litwinka Nida Deguitene, która po kilku latach spędzonych w Izraelu  wydała niezwykły przewodnik po kulinarnych obyczajach tamtejszej kuchni.

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą kulturą podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Otwórzmy się na Izrael!

Szczegółowy program towarzyszący >>>

List Ambasadora Izraela >>>

Więcej
http://embassies.gov.il/warsaw

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.