Emma Cline, Dziewczyny

Przegląd

HIT!

dziewczyny

 

Tytuł:  Dziewczyny

Autor: Emma Cline

Tytuł oryginału: The Girls

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś

ISBN: 978-83-7999-795-5

Premiera: 28 września 2016

Cena detaliczna: 34,90 zł

 

Książka dostępna także jako e-book

Dziewczyny – ich kruchość, siła, pragnienie przynależności – to istota tej olśniewającej powieści dla czytelników Przekleństw niewinności Jeffreya Eugenidesa oraz Zanim dopadnie nas czas Jennifer Egan.

Północna Kalifornia, pełen przemocy koniec lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Na początku lata samotna i wrażliwa nastolatka Evie Boyd widzi grupę dziewcząt w parku i od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny, i jak magnes przyciąga ją sekta, która wkrótce ma zyskać złą sławę, oraz mężczyzna będący jej charyzmatycznym liderem.

Ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane, Evie jednak odbiera je jako egzotyczne, ekscytujące, energetyczne – miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Spędza coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia, jej obsesja na punkcie Suzanne przybiera na sile i Evie nie uświadamia sobie, że krok po kroku zbliża się do niewiarygodnej przemocy, do tej chwili w życiu dziewczyny, kiedy wszystko może się potoczyć w przerażającym kierunku.

Niezwykły debiut Emmy Cline jest powieścią wspaniale napisaną i fascynującą, odznaczającą się chirurgiczną precyzją i zaskakującymi obserwacjami psychologicznymi. Dziewczyny to wspaniały utwór – oraz zapadający w pamięć portret dziewczyn i kobiet, którymi się staną.

„Debiut powieściowy Emmy Cline wręcz emanuje świeżą, poruszającą, połyskliwą prozą. Dziewczyny ogłaszają pojawienie się niezwykłego nowego głosu w amerykańskiej literaturze”.

Jennifer Egan

 „Dziewczyny to uwodzicielska i wstrząsająca historia o dojrzewaniu, ukuta ze zdań tak pięknych jak klejnoty… Urzekająca. Cline wspaniale odwzorowała topografię spustoszonego samotnością nastoletniego serca”.

The New York Times

 

Audiobook w interpretacji Magdaleny Cieleckiej!

Wydanie CD Audio

ISBN: 978-83-7999-867-8

Premiera: 28 września 2016

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.