1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

Przegląd

1001 porad

Ellen Notbohm, Veronica Zysk

1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

Przekład Aleksandra Haduła

ISBN: 978-83-233-4090-4

Ellen Notbohm i Veronica Zysk proponują mnóstwo zabaw i ćwiczeń, które pozytywnie wpłyną na rozwój dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Te skuteczne wskazówki pomogą dziecku odnosić sukcesy w domu, w szkole i w codziennych kontaktach z ludźmi. Przedstawione rozwiązania i strategie dostosowane są do różnych stylów uczenia się i zdolności dzieci. Wiele porad zmodyfikowano z myślą o nastolatkach i wyzwaniach, jakim muszą one sprostać, żyjąc z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. 1001 porad… to niezwykle pomocna pozycja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.

„Lektura obowiązkowa dla tych, którzy kochają dzieci z autyzmem, żyją z nimi lub pracują. Porady autorek są profesjonalne i dają nadzieję. Co jednak najważniejsze – oferują konkretne rozwiązania problemów. Ten podręcznik zawiera pomysły, sugestie, informacje o źródłach wiedzy oraz ogromną dawkę inspiracji i wsparcia”.

Jennifer McCammon, wydawca, „Portland Family Magazine”   
„Zaskoczyła mnie liczba i jakość pomysłów, polecam rodzicom czytanie i wykorzystywanie porad w praktyce. Sam wiele się nauczyłem!”

Tony Attwood, autor książki Zespół Aspergera. Kompletny przewodnik   
www.wuj.pl

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.