Zarobili miliony pisząc książki dla dzieci. Najnowszy ranking „Forbesa”

Zarobili miliony pisząc książki dla dzieci. Najnowszy ranking „Forbesa”

Przegląd

Magazyn Forbes opublikował listę pięciu najlepiej zarabiających autorów, którzy kierują swoje publikacje do dzieci poniżej 12 roku życia. W ostatnim roku – od czerwca 2015 do czerwca 2016 – wspólnie zarobili ponad 73 mln dolarów. Tworząc listę, pod uwagę brano przychody z książek drukowanych, e-booków, audiobooków, oraz zyski z praw do filmów i serialni

Jeff Kinney – 19,5 mln dolarów

Jeff Kinney to amerykański pisarz i rysownik. Jest autorem serii książek dla dzieci i młodzieży pt. „Dziennik cwaniaczka” wydawanych od 2007 roku.

J.K. Rowling – 19 mln dolarów

Światową sławę przyniosła jej seria książek o Harrym PotterzeDR. SEUSS – 17 mln dolarów
Theodor Seuss Geisel znany na świecie, jako Dr. Seuss to amerykański autor książek dla dzieci m.in.: „Grinch: Świąt nie będzie”, „Horton słyszy Ktosia”.

Rick Riordan – 9,5 mln dolarów

Rick Riordan to amerykański autor książek dla młodzieży, a także dla dorosłych. Jest autorem książki pt. „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna”, na podstawie, której powstała ekranizacja w 2010 roku.

Rachel Renee Russell – 8,5 mln dolarów

Rachel Renee Russell to amerykańska autorka książek dla dzieci. Sławę przyniosła jej seria książek pt. „Dork Diaries” (książki nie zostały przetłumaczone na język polski).

 

 

za Forbes:   Najlepiej zarabiający autorzy książek dla dzieci w 2016 roku

Tagi: Rankingi

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.