Książki w chmurze® na Androida i darmowy tytuł dla każdego

Książki w chmurze® na Androida i darmowy tytuł dla każdego

Przegląd

Od 28 lipca w ramach usługi abonamentowej Legimi użytkownicy urządzeń z Androidem mogą nie tylko czytać, ale również słuchać książek w chmurze®. Do tej pory funkcja dostępna była wyłącznie dla posiadaczy smartfonów i tabletów Samsung. Z okazji pojawienia się nowej wersji aplikacji w Google Play wspólnie z wydawcami Legimi przygotowało książki bestsellerowych autorów, po które sięgnąć można za darmo.

Książki w chmurze® w Legimi umożliwiają swobodne przełączanie między formatem tekstowym i dźwiękowym. Lekturę rozpoczętą na czytniku lub tablecie można kontynuować włączając audiobooka na smartfonie dokładnie na stronie, na której przerwaliśmy. Wśród 16 tys. tytułów obecnie dostępnych w abonamencie już ponad 500 ma odpowiedniki audiobookowe, a ok. 1/4 katalogu posiada wersję, którą odsłuchamy za pomocą syntezatora mowy. Wśród książek czytanych przez lektora są takie światowe hity, jak cykl Jo Nesbø o komisarzu Harrym Hole, Gra o tron George’a R.R. Martina i trylogia kryminalna Stephena Kinga. Wśród najpopularniejszych polskich autorów znajdziemy choćby Zygmunta Miłoszewskiego, Joannę Bator, Katarzynę Puzynską, czy też Jacka Piekarę.

W Legimi staramy się cały czas nadążyć za rosnącymi oczekiwaniami czytelników. Treści mamy coraz więcej, tylko w ostatnim roku liczba tytułów wzrosła o 4 tysiące. Jeszcze większym wyzwaniem jest zaproponowanie jak najwygodniejszej formy dostępu. Temu służą właśnie książki w chmurze, swobodne przełączanie między formatami, by zapewnić stały dostęp, a także nasz hit, czyli możliwość zamówienia czytnika za symboliczną złotówkę – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Miesięczną subskrypcję zapewniającą nielimitowany dostęp (także off-line) do biblioteki książek w chmurze® na 4 różnych urządzeniach (e-czytnik, smartfon, tablet, komputer) można zamówić już za 32,99 zł. Osoby chcące przetestować usługę abonamentową mają do dyspozycji bezpłatny tygodniowy okres próbny. Posiadacze najnowszych modeli Samsung Galaxy S7 i S7 edge korzystają bezpłatnie aż 6 miesięcy, a innych urządzeń tej firmy – 3 miesiące.

Z okazji premiery wspólnie z wydawcami Legimi przygotowało niespodziankę, umożliwiając każdemu sięgnięcie po 1 książkę za darmo, bez konieczności aktywacji abonamentu. Wybierać można spośród 3 tytułów doskonale znanych autorów. Są to Pan Mercedes Stephena Kinga (wyd. Albatros), Sługa boży Jacka Piekary (wyd. Fabryka Słów) i 1. tom Cukierni pod Amorem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk (wyd. Nasza Księgarnia). Wystarczy założyć konto Legimi i pobrać aplikację, by tytuł znalazł się na wirtualnej półce. Książki można czytać w aplikacjach na iOS, Windows, Windows Phone i wybrane modele e-czytników (inkBOOK, Onyx Boox), a w aplikacjach na Androida również słuchać.

Tagi: Legimi

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.