Jaką poezję będziemy czytać w 2018 roku?

Jaką poezję będziemy czytać w 2018 roku?

Przegląd

Nagroda Literacka Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności jest przyznawana w cyklu dwuletnim, ale już teraz, poznaliśmy kraje, z których będą pochodzić nominacje. Są to: Azerbejdżan, Bułgaria, Armenia, Mołdawia, Finlandia, Islandia, Wielka Brytania i Holandia.

Do Nagrody mogą zostać zgłoszone dzieła autorów żyjących, pochodzących z 49 krajów Europy, opublikowanych w ich oficjalnych językach narodowych lub językach ich mniejszości. Nominacje poznamy najpóźniej w listopadzie bieżącego roku. Po ogłoszeniu nominacji przez Jury, tłumacze rozpoczną prace nad przekładem nominowanych tomów, które ukażą się drukiem na przełomie 2017/2018 lat. Tradycyjnie, będą to wydawnictwa dwujęzyczne, wielu poetów będziemy mogli przeczytać po polsku po raz pierwszy.

Organizatorem konkursu Nagroda Literacka Europejski Poeta Wolności jest Miasto Gdańsk. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów – temat wolności, a jednocześnie charakteryzują się wybitnymi wartościami artystycznymi.

Najbliższa edycja festiwalu odbędzie się w 2018 roku.

 

za europejskipoetawolnosci.pl

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.