GRA PLANSZOWA „CONCORDIA” NOWA LINIA WYDAWNICZA – EGMONT GEEK

Przegląd

GRA PLANSZOWA „CONCORDIA”
NOWA LINIA WYDAWNICZA – EGMONT GEEK

EGMONT GEEK to gry przeznaczone dla zaawansowanych graczy, stworzone przez znanych autorów. Oferują ciekawą, długą rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania i podejmowania złożonych decyzji. Wysoka jakość wykonania, dużo elementów i nowatorskie pomysły w regułach zapewnią wspaniałą rozrywkę prawdziwym miłośnikom gier planszowych.

Jesienią 2016 roku do rąk polskich graczy trafią kolejne tytuły, m. in. „Hansa Teutonica” i „Antarktyda”.

BOX 3D Concordia RGB

EGMONT GEEK to gry planszowe:

  • dla zaawansowanych graczy
  • w polskiej wersji językowej
  • nagradzane i doceniane na świecie
  • od dwóch specjalistycznych niemieckich wydawnictw: PD-Verlag, Argentum Verlag

CONCORDIA”

Ponad dwa tysiące lat temu Imperium Rzymskie objęło swym panowaniem ogromny obszar wokół Morza Śródziemnego. Jednolite prawo, wspólna waluta i bogate w surowce obszary umożliwiły wspaniały rozwój gospodarczy Imperium.

Gracze stają się rzymskimi patrycjuszami, których zadaniem jest rozbudowa potęgi własnego rodu i zaskarbienie przychylności bogów. Wysyłają w tym celu swoich kolonistów w różne zakątki Imperium, tworzą sieć handlową, sprzedają i kupują różne dobra.
Za pomocą kart gracze decydują, jakie akcje będą mogli wykonywać i za co dostaną punkty na koniec gry. Każda decyzja ma wpływ na końcowy wynik, a do zwycięstwa prowadzą różne strategie.

O autorze:

Mac Gerdts to znany i ceniony twórca gier planszowych. Jest autorem takich hitów, jak: „Antike”, „Imperial”, „Novegador” czy „Hamburgum”. Jego gry były wielokrotnie wyróżniane najbardziej prestiżowymi nagrodami i nominacjami, takimi jak Spiel des Jahres, Golden Geek, International Gamers Award, Tric trac czy Deutscher Spiele Preis. Sam autor został doceniony nominacją do nagrody JOTA, dla najlepszego autora gier w 2008 roku.

Concordia” to:

  • Gra otwierająca nową linię wydawniczą Egmont Geek
  • Zdobywca licznych nagród, w tym nominacji do prestiżowej Kennerspiel Des Jahres!
  • Minimum zasad, maksimum decyzji. Jedna z najlepszych euro gier na rynku.

Bardzo wysoka ocena na portalu Boardgeek.com – 7,9

BOX 3D COncordia elementy RGB

CONCORDIA” – zdobyte nagrody i nominacje:

Concordia – najważniejsze dane:

Kod EAN: 5908215007645

Format: 39,5 x 28 x 5 mm

Liczba graczy: 2-5 osób

Wiek graczy: 13 +

Sugerowana cena detaliczna: 199,90 zł (w tym 23% VAT)

Data premiery: 27 czerwca 2016

Opinie graczy i recenzentów:

Solidna, a prosta do wytłumaczenia. Pierwsze co mnie w tej grze urzekło to prostota zasad. Szybkie do przeczytania i wytłumaczenia. Nie zostawiają niedomówień, sytuacji, które trzeba pokrywać jakimiś wyjątkami.”
autor: Khaox (planszomania.pl)


„Prosta, a rozbudowana. Tłumaczy się ją zaskakująco szybko i przyjemnie…”
autor: zioombel (planszomania.pl)

Satysfakcjonująca rozgrywka! (…) Podobno wszystko, co się potwierdzi słowem „naprawdę”, staje się dużo bardziej wiarygodne. Zatem, Concordia to NAPRAWDĘ dobry tytuł, zapewne naprawdę brytyjscy naukowcy potwierdziliby moje słowa, gdyby przeprowadzili stosowne badania. A na poważnie: W Concordię grałem do tej pory 3 razy i nie mogę doczekać się kolejnej rozgrywki. A każda jest niepowtarzalna ze względu na losowe rozmieszczenie surowców na planszy oraz losowe dobieranie kart postaci. (…) W moim gronie gra bardzo przypadła wszystkim do gustu. Zatem polecam, euro gracze nie pożałują.
autor: lb_lb (planszomania.pl)

Wyśmienita! Concordia to gra oryginalna, doskonale zbalansowana, prosta pod względem zasad, ale bogata w zróżnicowane strategie. (…) Mac Gerdts po raz kolejny się spisał. Concordię polecam zarówno jego fanom, jak i tym, którzy za „rondlami” nigdy nie przepalali, ale lubią intrygujące i eleganckie gry europejskie. Poczynając od przejrzystej instrukcji i wysokiej jakości elementów, a na doskonale wyważonych i ciekawie zazębiających się mechanizmach kończąc, Concordia jest warta każdej wydanej na nią złotówki.
autor: nightwatch (planszomania.pl)

Jest to moim zdaniem bardzo dobra średnio zaawansowana gra, o ciekawej mechanice, a zarazem uderzającej prostocie. Dzięki swobodzie w posunięciach oraz dwustronnej planszy otrzymujemy bardzo regrywalny tytuł, który z każdą partią będzie przynosił więcej satysfakcji.”

Jacek „palladinus” Szmania

Jeśli miałbym zagrać z kimś bardziej zaprawionym w bojach, czy po prostu dużo bardziej rozgrzać szare komórki, to zdecydowanie wybrałbym Concordię… Masa nieoczywistych decyzji, planowania, strategii i taktyki połączone z dosyć prostym, ale bardzo ciekawym systemem punktowania, które odbywa się na końcu gry, może zdecydowanie bardziej przypaść do gustu graczom.”
Dziami (gry-planszowe.pl)

Concordia is a very well designed, interesting, and (most importantly) fun board game. Part deck builder, part card draft, part hand management, and part (small part) dudes on a map, Concordia combines all of these mechanisms successfully – all in a way that keeps gameplay simple but also satisfyingly deep”

Board Game Reviews by Josh

It’s a fantastic game from a great company and clever designer; a rare example of a clever and beautiful strategy game that has a much lower barrier to entry than you might normally expect.”

GoPlayListen

Whoever finds thinking his turns through amusing, will enjoy this game for a very long time, and will not be bothered even by some similarities in future matches. And this is, how you recognize an exceptional game.”

Deskovehry.com

EGMONT GEEKJESIEŃ 2016

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.