Czy pamiętacie Jacka zwanego także Ghostmanem?

Przegląd

Zlodziejska gra - minimalka

Jeśli tak, to czeka Was prawdziwa uczta rozrywki ze Złodziejską grą, kontynuacją Ghostmana. 19 lipca powieść trafi do księgarń.

Na wodach Morza Południowochińskiego piraci napadają na jacht przemytników. Planują ukraść nieoszlifowane szafiry warte wiele milionów dolarów, ale na pokładzie odkrywają również coś znacznie cenniejszego. To sprawia, że wydarzenia przybierają niespodziewany obrót…

Angela, szefowa piratów, wpada z tego powodu w poważne tarapaty. Prosi o pomoc swojego dawnego ucznia i partnera, Jacka, zwanego także Ghostmanem. Jack przybywa na jej wezwanie do Makau, gdzie oboje wspólnie muszą się zmierzyć z wyjątkowo niebezpiecznymi grupami przestępczymi. Polują na nich przemytnicy i handlarze klejnotów, a także bezwzględny najemnik, Laurence, którego enigmatyczny pracodawca nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać tajemniczy skarb.

Roger Hobbs ukończył Reed College w Portlandzie. Obecnie mieszka w Seattle w stanie Waszyngton. Jego debiutancka powieść Ghostman (REBIS 2013) ukazała w dwudziestu pięciu krajach, trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” i została wyróżniona wieloma nagrodami, m.in. Ian Fleming Steel Dagger, przyznawanym w Wielkiej Brytanii przez Crime Writers’ Association dla najlepszego thrillera roku, oraz wręczaną w Japonii nagrodą Sokoła Maltańskiego.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.