Wyścig po Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego 2016 rozpoczęty!

Wyścig po Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego 2016 rozpoczęty!

Przegląd

Fundacja im. Kazimierza i Zofii Moczarskich oraz Narodowe Centrum Kultury zachęcają wydawców do zgłaszania książek do ósmej edycji Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego. Konkurs dotyczy książek, które ukazały się w Polsce w 2015 r. Zakres tematyczny i czasowy: historia Polski od odzyskania niepodległości w 1918 r. do współczesności.

W konkursie mogą startować autorskie prace historyczne (pierwsze polskie wydanie książki autora polskiego i pierwsze polskie wydanie przekładu autora zagranicznego), dzienniki i pamiętniki oraz edycje źródłowe. Z uwagi na cel konkursu, którym jest popularyzacja książki historycznej oraz osobę patrona, autora słynnych „Rozmów z katem”, jury liczy na obecność w konkursie książek nie tylko ściśle naukowych, ale też adresowanych do szerokiego grona czytelników.

Zwycięzca zostanie wyłoniony w dwóch etapach. Pierwszy to dziesięć nominacji wybranych spośród wszystkich zgłoszeń. Drugi – wybór zwycięzcy. Wszystkie nominowane książki zostaną zaprezentowane na łamach „Wyborczej”. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną, która wynosi 50 tys. zł. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w okolicach Święta Niepodległości 11 listopada

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie trzech egzemplarzy zgłaszanego tytułu na adres: Juliusz Kurkiewicz, „Gazeta Wyborcza”, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, z dopiskiem „Nagroda historyczna”. Termin zgłoszeń upływa 15 lipca 2016 r.

 

Konkurs o nagrodę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ministerstwo Kultury              narodowy program rozwoju czytelnictwa_logo_roz

 

za nck.pl

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.