Nowości Zysk i S-ka 27.06.2016

Przegląd

garsc popiolu 800Garść popiołu
Wojciech Wójcik

Format: 140 x 205 mm
Stron: 580
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-854-7
Premiera: 27.06.2016
Sugerowana cena det.: 39,00 zł

Jeden tajemniczy telefon rozpoczyna koszmarną wyprawę w przeszłość.

Podczas zebrania rady pedagogicznej ktoś odkrywa zwłoki nauczyciela geografii. Policja podejrzewa samobójstwo, ale nie wszyscy w to wierzą. Zwłaszcza że przed śmiercią geograf odebrał tajemniczy telefon…

Tomek, młody nauczyciel i przyjaciel zmarłego, rozpoczyna prywatne śledztwo. Wkrótce przekonuje się, że szkoła skrywa swoje drugie oblicze – nie jest bowiem tak bezpiecznym i przyjaznym miejscem, jakby mogło się zdawać. Na światło dzienne wychodzi mnóstwo wstydliwych faktów: od zakazanych romansów, skrywanych nałogów, po zatuszowane wypadki i finansowe przekręty. Niemal każdy z nauczycieli obarczony jest mrocznym sekretem. Jeden z nich skrywa prawdę o zabójcy i jego motywie.

Dążąc do rozwikłania zagadki, Tomek nie przebiera w środkach. Z zaskakującą sprawnością odczytuje ślady i wskazówki. Dołącza do niego tajemnicza nieznajoma. Czy można jej zaufać? Tymczasem bezlitosny mściciel pozostaje nieuchwytny i uderza kolejny raz. Z czasem przerażony Tomek uświadamia sobie, że z mordercą łączy go więcej, niż mógłby przypuszczać..


o-przebaczaniu-okladka.inddO przebaczaniu
David W.Schell

Format: 125 x 175 mm
Stron: 80
Okładka: zintegrowana
Seria: Elfie pogotowie
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ernest Bryll, Marta Bryll
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-989-6
Premiera: 27.06.2016
Sugerowana cena det.: 19,00 zł

Światowy bestseller, który odmienił życie milionów ludzi!

Życie jest cudownym darem, który należy chronić i pielęgnować. Złość, rozgoryczenie, którymi się karmimy, zatrzymują proces ozdrowienia i rozwoju duchowego. 35 zasad spisanych przez psychoterapeutę Davida W. Schella, wspaniale zilustrowanych przez R.W. Alleya, może okazać się niezwykle pomocne w nauce wybaczania i pojmowaniu swojego życia jako największego daru.

O przebaczaniu to kolejna po Bądź dla siebie dobry część z serii „Elfie pogotowie”, małych książeczek autoterapeutycznych, które podbiły serca czytelników na całym świecie. Polskie wydanie w tłumaczeniu wybitnego poety Ernesta Brylla i Marty Bryll.


moje zycie obok.inddMoje życie obok
Huntley Fitzpatrick

Format: 140 x 205 mm
Stron: 424
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-990-2
Premiera: 27.06.2016
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to.

Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną z nich. . . Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.

Zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości. Rodzina Jase’a przyjmuje Samanthę jak swoją, chociaż dziewczyna początkowo ukrywa swój związek z nim. Wtedy zdarza się coś nie do pomyślenia i świat Samanthy się rozpada. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie?

Poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej.

Doskonała powieść Huntley Fitzpatrick wzruszająco uchwyciła intensywność pierwszej miłości„.

Publishers Weekly


okladka_v1.inddAbsolutnie prawdziwy pamiętnik
Sherman Alexie

Format: 135 x 205 mm
Stron: 320
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-991-9
Premiera: 27.06.2016
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Błyskotliwa opowieść o dojrzewaniu i sile przyjaźni, która zręcznie przeplata zabawne treści z odrobiną zadumy nad ludzkim losem.
Nastoletni Arnold Spirit wiedzie nudne życie w zabiedzonym rezerwacie Indian Spokane, rysując karykatury, dowcipne historyjki komiksowe i wspólnie ze swoim rówieśnikiem, przyjacielem o imieniu Rowdy, komentuje prześmiewczo codzienne sprawy. Kiedy jeden z nauczycieli namawia Arnolda, aby koniecznie zaczął dążyć do lepszej przyszłości i uciekł od otaczającej go beznadziei, Arnold przenosi się do szkoły w mieście i natychmiast staje się wyrzutkiem we własnej społeczności oraz dziwadłem wśród nowych znajomych.
Arnold przezywa typowe rozterki nastolatka, czasami odnosi triumfy, kiedy indziej zaś ponosi porażki, a jego dziennik staje się uniwersalną kroniką dorastania chłopca, który próbuje przeciwstawić się losowi. Jedna z najlepszych powieści młodzieżowych XXI wieku wg „Time’a”, „Glamour”, Amazona, Buzzfeed, NPR,
użytkowników portalu Goodreads i wielu innych.

Kategorie: Literatura
Tagi: Zysk i S-ka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.