Noc Książki. Reportaż

Przegląd

noc książki

Kolejne spotkanie z serii Nocy Książki tym razem poświęcone będzie reportażowi. Odbędzie się w formie dwudniowej: 9 i 10 czerwca 2016r. w siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34.

Noc Reportażu Noc Książki

Reportaż stał się obecnie jedną z najbardziej popularnych form literackich. Przestał już być zarezerwowany wyłącznie dla wielkich nazwisk, jak Kapuściński czy Fallaci. Obecnie po tę formę sięgają także ludzie młodzi, którzy chcą zabrać głos w ważnych dla siebie sprawach, a także dziennikarze.

Noc Reportażu 9 czerwca o godz. 19.00 otworzy warsztat – Zawód: Pisarz, prowadzony przez Annę Foltę-Rusin, następnie razem z Tomaszem Grzywaczewskim, Szymonem Opryszkiem i Marią Hawranek zastanawiać się będziemy nad fenomenem młodych reportażystów. Pierwszy dzień wydarzenia zakończy spotkanie poświęcone kreacji w reportażu literackim: Opisywanie świata z Kazimierzem Wolnym-Zmorzyńskim i Leszkiem Wołosiukiem.

10 czerwca Noc Reportażu rozpocznie pokaz filmu “Czarnobylcy”, połączony z dyskusją z reżyserem dokumentu – Leszkiem Wołosiukiem (godz. 18.30), następnie odbędzie się drugi warsztat: Jak pisać?, który poprowadzi Małgorzata Majewska. Wydarzenie zamknie dyskusja z dziennikarzami Gazety Wyborczej: Renatą Radłowską i Jarosławem Sidorowiczem na temat reportażu jako gatunku dziennikarskiego.

Na obydwa prowadzone w ramach wydarzenia warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Rejestracja jest możliwa pod adresem: http://doodle.com/poll/z8ktswtxzbtam8v4. Ilość miejsc ograniczona.

Noc Reportażu będzie ostatnim dużym wydarzeniem przygotowanym przez Klub Jagielloński w pierwszym półroczu 2016 roku. Przed wakacjami spotkamy się jeszcze na Nocy Książki w Muzeum, organizowanej wspólnie przez Klub Jagielloński i Muzeum Narodowe w Krakowie. klub jagielloński

Więcej informacji wkrótce, tymczasem już 9 i 10 czerwca serdecznie zapraszamy do Pracowni Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34 na Noc Reportażu: tym razem czytać i dyskutować będziemy przez dwie noce pod rząd!

Harmonogram Nocy Reportażu: 9-10 czerwca 2016r.:

Czwartek, 9 czerwca:

  • 19:00 – 20:00, Akademia Książki I. Zawód: Pisarz (warsztat), prowadzenie: Anna Folta-Rusin

  • 20:15 – 21:45, Panel I. Rzucam Wszystko i Jadę. Młodzi Reportażyści, goście: Tomasz Grzywaczewski, Szymon Opryszek, Maria Hawranek

  • 22:00 – 23:30, Panel II. Opisywanie Świata, goście: Leszek Wołosiuk, Kazimierz Wolny-Zmorzyński

  • Konkurs I

Piątek, 10 czerwca:

  • 18:30 – 20:00, seans filmu Leszka Wołosiuka, „Czarnobylcy”, dyskusja z reżyserem

  • 20:15 – 21:45, Akademia Książki II. Jak pisać? (warsztat), prowadzenie: Małgorzata Majewska

  • 22:00 – 23:30, Panel III. Reportaż jako gatunek dziennikarski, goście: Renata Radłowska, Jarosław Sidorowicz

Więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/NocKsiazkiKrakow/

Twitter: https://twitter.com/NocKsiazki

Instagram: https://www.instagram.com/po_okladce/

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.