Adwokat – Nowość wydawnictwa św. Wojciech

Przegląd

Jego pierwszy proces zmienił bieg historii. Ostatni zmieni losy imperium.

adwokatPodczas procesu Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia przynosi skutek przeciwny do zamierzonego.

Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej możliwej śmierci – ukrzyżowania.

Gdy wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników cesarstwa. Przetrzymuje niebezpieczne knowania, procesy o zdradę, okrucieństwo cesarza. Te wydarzenia pozostawiają jednak zmazę zarówno na imperium, jak i na niespokojnej duszy Teofila.

W końcu on sam musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cesarzy, niepoczytalnym Neronem, broniąc przed nim Pawła z Tarsu. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić tę obronę? Czy zdoła uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka?

RANDY SINGER jest znanym i cenionym pisarzem, a zarazem wytrawnym prawnikiem. Jego powieści, wielokrotnie nagradzane, cieszą się uznaniem krytyków i czytelników. Singer był między innymi – wraz z Johnem Grishamem oraz Michaelem Connelym – finalistą inauguracyjnej Nagrody imienia Harper Lee za powieść prawniczą. Randy i jego żona Rhonda mają dwoje dorosłych dzieci i mieszkają w Virginia Beach.

[Nagrody]

2015 ECPA Christian Book Award for Fiction

2015 Christy Award finalist

ISBN

978-83-7516-894-5

Cena 39,90

Kategorie: Literatura, Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.