Już 2 czerwca premiera najnowszej powieści Jonasa Jonassona!

Przegląd

Anders Morderca i przyjaciele (oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół)

 Anders morderca

Jonas Jonasson, autor bestsellerów Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął oraz Analfabetka, która potrafiła liczyć powraca z nową, jeszcze bardziej zdumiewającą powieścią!

 

Premiera 2 czerwca 2016!

Przekład: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska

Kolejny przebój Jonassona ma wszelkie elementy plugawych historii, z których słyną szwedzkie kryminały, jednak zostały one obrócone w pyszną komedię. W tej farsowej opowieści o ludziach, którzy w końcu odnaleźli szczęście w życiu, źródłem komizmu jest ich wypaczona moralność. Przewrotny urok tej historii zasadza się na przeświadczeniu, że Bóg, albo jakaś inna sprawcza siła, jest przenikliwszy i dowcipniejszy, niż ktokolwiek może to sobie wyobrazić.

The Times

 

Johan Andersson zwany Andersem Mordercą niemal całe dorosłe życie przesiedział w więzieniu za rozboje. Kiedy w wieku pięćdziesięciu sześciu lat wychodzi na wolność pełen skruchy postanawia żyć jedynie z wymuszeń. Traf chce, że na jego drodze stają kobieta pastor i recepcjonista podrzędnego hotelu, gotowi pomóc mu rozkręcić działalność. Interes idzie jak z płatka, do czasu kiedy Anders doznaje religijnego objawienia. Sprawy między wspólnikami niecnego procederu komplikują się aż do granic absurdu.

 

Oto przewrotna historia o ludzkiej naturze, szaleństwie mediów i religijnym fanatyzmie, czyli o współczesnym świecie, który jest jednym wielkim paradoksem.

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.