RUSZAJĄ KRAKOWSKIE SPACERY LITERACKIE 2016

Przegląd

Wszystkich Krakusów i nie tylko Kraków zaprasza na serię wyjątkowych przechadzek ulicami Miasta Literatury,  śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Będzie można odwiedzić zakątki tętniące inspiracją, poznać bliżej autorów żyjących i tworzących pod Wawelem.

Będą w tym roku nieprzemierzone jeszcze szlaki, będą i miłe, wydeptane już dobrze ścieżki. Spacery literackie, organizowane raz w miesiącu to szansa na dokładne poznanie literackiej mapy miasta. Dwie krakowskie przewodniczki – Anna Hojwa i Agnieszka Pudełko zabierają ciekawskich tam, gdzie w Krakowie powstawała i żyje literatura..

spacer literacki kraków
W bogatym planie spacerowym na rok 2016 są przechadzki kobiece – śladami krakowskich pisarek i śladem najważniejszej kobiety polskiej literatury – Wisławy Szymborskiej. Jest i spacer Baltazara Gąbki, w zamyśle dla dzieci, choć już wiemy, że dorośli także czekają na niego z niecierpliwością…

Poznamy też obcojęzycznych pisarzy bywających w stolicy Małopolski, zbadamy kręte ścieżki poetów niepokornych. Wspomnimy także wszystkie zakątki związane ze Stanisławem Lemem – jego dom i pracę, a także miejsca jego upamiętnienia.

spacery 2016 kraków

ZOBACZ PEŁEN HARMONOGRAM TUTAJ

Wstęp na wszystkie spacery jest wolny, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

więcej miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kraków

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.