Poziom zero. Nowość Wydawnictwa UJ

Przegląd

Poziom zeroSara Mannheimer

Poziom zero

Przekład Justyna Czechowska

Seria : Literatura piękna

NOWOŚĆPowieść Sary Mannheimer to poetycka historia o tym, jak pewna kobieta próbuje poskromić rzeczywistość i stworzyć znaczenie. Z pomocą nieco trudnego przewodnika, jaki stanowi
Stopień zero pisania Rolanda Barthes’a, stara się zbliżyć do istoty światowej literatury. Powieść zawiera także przepiękny opis „straconego” życia. Okazuje się, że brak i smutek potrafią być siłą, która sprawia, że człowiek poświęca się literaturze. Niczym czerwona nić biegnie przez książkę pytanie o granicę między życiem a pisaniem.

Poziom zero Sary Mannheimer to uczta dla smakoszy literatury, powieść zagadka dla czytelników-detektywów oraz wielka przyjemność dla tych, którzy zamiast ślizgać się po powierzchni, wolą zaglądać do wnętrza.

Sara Mannheimer urodziła się w 1967 roku w Lund, dorastała w Göteborgu, a od wielu lat mieszka i pracuje w Sztokholmie. Prowadzi niewielką wytwórnię szkła. Jej debiutancka powieść Reglerna (Reguły) została świetnie przyjęta przez krytykę, nominowano ją do najważniejszej szwedzkiej nagrody literackiej Augustpriset i uhonorowano nagrodą debiutancką gazety Borås. 

http://www.wuj.pl

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.