Justyna Kopińska z europejskim Pulitzerem

Justyna Kopińska z europejskim Pulitzerem

Przegląd

Justyna Kopińska – dziennikarka „Wyborczej” i „Dużego Formatu” – zdobyła prestiżową nagrodę European Press Prize, zwaną europejskim Pulitzerem. To pierwszy raz, gdy nagroda przypadła polskiemu dziennikarzowi. Nagrodzony reportaż to „Oddział chorych ze strachu”.

Nagroda European Press Prize przyznawana jest od 2012 r. przez siedem europejskich fundacji medialnych, w tym The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

W tegorocznym jury zasiadali m.in. Juan Luis Cebrián, założyciel hiszpańskiego dziennika „El Pais”, Sylvie Kauffmann, była naczelna francuskiej gazety „Le Monde”, i sir Harold Evans z „The Sunday Times”, jeden z najsłynniejszych brytyjskich redaktorów.

W konkursie brało udział ponad pięćset prac z różnych krajów. Kopińska zwyciężyła w konkurencji między innymi z Paulem Raymondem („Guardian”) i Jonathanem Stockiem („Der Spiegel”).

Justyna Kopińska to laureatka Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International z 2014 r. za obronę praw człowieka. W 2015 roku zdobyła Grand Press, nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

za TVP Info

fot. Justyna-Kopińska-profil-facebook.jpg

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.