100 polskich książek, które trzeba przeczytać – CzytamPolskie.pl

Przegląd

CzytamPolskie-infografika2-e1461075019154

Serwis CzytamPolskie.pl z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich opublikował listę 100 polskich książek, które trzeba przeczytać. Zestawienie obejmuje zarówno klasykę polskiej literatury, jak i najnowsze książki z kategorii kryminał, fantastyka, poezja oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Na liście znajdziemy głośne nowości, takie jak: „Polska odwraca oczy” Justyny Kopińskiej czy „On” Zośki Papużanki. Nie zabrakło wielokrotnie nagrodzonych „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk oraz „Innej duszy” Łukasza Orbitowskiego.

„To zestawienie to przekrój polskiej literatury i źródło inspiracji do poznawania i czytania polskich książek, nie tylko tych starszych, stanowiących kanon lektur szkolnych, lecz także nieco nowszych.” – mówią autorzy.

„Ludzie zwracają się do nas z pytaniem, co warto przeczytać i co polecamy z polskiej literatury. Lista 100 polskich książek jest poniekąd naszą odpowiedzią na te pytania. Tych tytułów jest oczywiście znacznie więcej, ale staraliśmy się wybrać najciekawsze i najbardziej znaczące książki w historii polskiej literatury. W tworzeniu listy sugerowaliśmy się także opiniami i ocenami czytelników z zaprzyjaźnionego serwisu Biblionetka.pl” – tłumaczą autorzy akcji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą listą 100 polskich książek, które trzeba przeczytać. Znajdziemy ją pod adresem: http://czytampolskie.pl/aktualnosci/100-polskich-ksiazek-ktore-trzeba-przeczytac/

CzytamPolskie to akcja zainicjowana przez Fundację PWN, księgarnię internetową Ravelo.pl i opiniotwórczy serwis o książkach Biblionetka.pl. Celem akcji jest wsparcie i promocja rodzimej literatury i polskich pisarzy. W pierwszej edycji akcji udało się zaangażować blisko 100 bibliotek z całego kraju, które promowały polską literaturę w swoich placówkach.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Ravelo

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.