„Rozszerzone Zbiorowe Licencjonowanie” 16-17 marca br.

Przegląd

extended collective licensingMiędzynarodowa konferencja pt. „Rozszerzone Zbiorowe Licencjonowanie” (Extended Collective Licensing) na temat zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi odbędzie się w dniach 16-17 marca br. w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA). Wydarzenie otworzy wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Konferencja organizowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO). To jedno z wydarzeń polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego (CBSS) w ramach priorytetu „Kreatywność”.

Głównym celem konferencji jest dyskusja o szczególnym modelu zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi – tzw. rozszerzonym zbiorowym licencjonowaniu – który został wypracowany w krajach nordyckich w latach 60. i jest tam aż do dnia dzisiejszego rozwijany, a obecnie stopniowo wprowadzany do legislacji wielu innych państw europejskich. Rozwiązanie tego rodzaju ułatwia m.in. udostępnienie zdigitalizowanych zasobów dziedzictwa narodowego, przy równoczesnym zagwarantowaniu należytej ochrony uprawnionych.

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim (tłumaczenie symultaniczne).

Informacje o konferencji (w językach angielskim i polskim) oraz program dostępne są pod następującym adresem:

http://www.baltyk.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/wydarzenia/extended-collective-licensing/information-about-the-conference.php

 

Kategorie: Prawo autorskie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.