Wielka księga pierwiastków

Przegląd

PierwiastkiWielka księga pierwiastków

„Pierwiastki, czyli z czego zbudowany jest wszechświat” – nowy przewodnik po cegiełkach budujących wszechświat.
Co łączy Tadż Mahal i nasz kręgosłup? Wieżę Eiffla i krew? Sól w posiłkach i uliczne lampy, których światło prowadzi nas do domu? Odpowiedź: wapń, żelazo i sód – każde z nich jest pierwiastkiem.

Pierwiastki powstałe podczas Wielkiego Wybuchu i w supernowych oraz tworzone przez nie związki chemiczne ukształtowały Układ Słoneczny, a więc i Ziemię – planetę, na której żyjemy, powietrze, którym oddychamy, wodę, która stanowi podstawę naszej egzystencji, i białka, dzięki którym powstało życie.
Ta książka dostarcza niezbędnych informacji na temat każdego ze 118 znanych obecnie pierwiastków. Niektóre z nich, jak węgiel, tlen czy glin, są powszechnie znane; inne, jak gadolin czy tellur – znacznie mniej. Oprócz podstawowych wiadomości na temat poszczególnych pierwiastków, ich wykorzystania i tworzonych przez nie związków chemicznych, znajdziemy tu także fascynujące historie dotyczące ich odkrycia. Poznamy genezę układu okresowego zwanego tablicą Mendelejewa oraz wyjaśnienie struktury atomów – cegiełek tworzących wszystko, co nas otacza.

To niezrównany przewodnik po świecie nauki. Rzetelne źródło wiedzy, łatwej do przyswojenia i ubarwionej ciekawostkami.
Dla uczniów, nauczycieli i pasjonatów nauki.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat.
Więcej informacji na stronie: publicat.pl

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.