„We mgle” – niepokojąca i fascynująca powieść Linn Ullmann

Przegląd

Logo_wab

Niepokojąca i fascynująca powieść Linn Ullmann, córki znakomitej aktorki Liv Ullmann i wybitnego reżysera Ingmara Bergmana!

We mgle, Linn Ullmann

we mgle
Intrygująca Ullmann balansuje między mroczną komedią obyczajową a istnym thrillerem psychologicznym, konsekwentnie ukazując ważkie momenty codziennych spotkań i opisując pociągająco złożone postaci.
“Publishers Weekly”

Premiera 2 marca 2016

Przekład: Iwona Zimnicka

Ciało młodej Mille odkopało trzech chłopców, po dwóch latach od jej zaginięcia. W poszukiwaniach dziewczyny brała udział rodzina, która zatrudniła ją jako opiekunkę i niemal wszyscy mieszkańcy Mailund, nawet ten, którego ostatecznie oskarżono o brutalne morderstwo. Dlaczego więc nie znaleziono jej wcześniej? Przecież ludzie nie znikają bez śladu.

Z każdą kartą powieści autorka odkrywa niedopowiedzenia i zatajone informacje o ostatnich chwilach życia dziewczyny.

Zaginięcie Mille to kluczowy wątek tej historii, ale nie jest to powieść kryminalna. To przede wszystkim portret rodziny, w której dominują poczucie winy i popełnionych błędów.

WE MGLE to po mistrzowsku i w iście skandynawskim stylu prowadzona narracja, pozornie niespieszna, a jednak trzymająca czytelnika w ciągłym niepokoju i napięciu.

Linn Ullmann (ur. 9 sierpnia 1966 w Oslo) norweska dziennikarka i powieściopisarka, autorka reportaży o Bałkanach. Córka aktorki i reżyserki Liv Ullmann oraz reżysera Ingmara Bergmana. Jako dziecko grywała w produkcjach filmowych. We mgle jest jej piątą powieścią. Dotychczas w Polsce wydano Zanim zaśniesz.

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.