Premiera thrillera ZERO Marca Elsberga

Przegląd

Logo_wab            GRUPA WYDAWNICZA FOKSAL SP. Z O.O. Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE POSZUKUJE KANDYDATA NA STANOWISKO REGIONALNEGO OPERATORA WYDAWNICTWA

Thriller ZERO Marca Elsberga, który głównym tematem swoich powieści uczynił największe zagrożenia współczesnej cywilizacji, trafił już do księgarń w całej Polsce. Po niespełna trzech tygodniach przedsprzedaży w salonach empiku książka znalazła się w pierwszej dziesiątce listy najlepiej sprzedających się w styczniu tytułów.
Zero

ZERO

Premiera: 3 lutego 2016
Autor bestsellerowego thrillera Blackout tym razem podejmuje bardzo aktualny, kontrowersyjny temat monitorowania internetu, bezpieczeństwa jego użytkowników i manipulowania naszymi danymi.
We współczesnym świecie niczego nie strzeżemy pilniej niż naszej prywatności. Ostrożnie podajemy swoje dane osobowe, starannie chronimy kody dostępu do kont bankowych i wymyślamy coraz bardziej skomplikowane hasła. A jednocześnie Internet puchnie od naszych zdjęć, informacji o tym, gdzie pracujemy, gdzie bywamy i z kim się spotykamy. W szaleństwie postów, lajków i komentarzy zapominamy, że co raz trafi do Internetu, nigdy nie zginie. A systemy, które miały służyć naszemu bezpieczeństwu i wygodzie, jak powszechny monitoring czy transakcje bezgotówkowe, w nieodpowiednich rękach łatwo mogą obrócić się przeciwko nam.
Marc Elsberg przedstawia wstrząsający obraz świata, w którym ktoś, kto ma dostęp do naszych danych, może całkowicie przejąć kontrolę nad naszym życiem.

Koszmarna wizja, ale jakże bliska rzeczywistości.

Focus

Marc Elsberg to pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera. Urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Współpracował z austriacką gazetą Der Standard, jako pisarz zadebiutował w 2004 roku powieścią Das Prinzip Terz. Sukces przyniosła mu druga powieść, Menschenteufel, która przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach Amazon. Kolejna książka, Blackout, będąca połączeniem powieści sensacyjnej i thrillera naukowego, ukazała się w 2012 roku, i od razu trafiła na listy bestsellerów magazynu Der Spiegel; dostała nagrodę Wissensbuch des Jahres 2012 i tłumaczona była na wiele języków. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. na początku 2015 roku i również odniosła wielki sukces.

 

Kategorie: Literatura, Unassigned
Tagi: Grupa Foksal, WAB

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.