Nowa odsłona Stacji7.pl

Nowa odsłona Stacji7.pl

Przegląd

Od trzech lat w sieci, ponad 600 autorów, w tym biskupi, znani duszpasterze, blogerzy a przede wszystkim młodzi ludzie. Stacja7.pl – jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się inicjatyw w sieci właśnie pojawia się w nowej odsłonie
Stacja7.pl – popieram – mówi bp Grzegorz Ryś. Jest wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy w Kościele. Potrafi o nich mówić w sposób, który jest dla dzisiejszego człowieka zrozumiały i atrakcyjny – podkreśla krakowski biskup.

 

 

Stacja7.pl to nowoczesny portal religijny, który skutecznie pozyskuje coraz większą społeczność ludzi młodych. Przyciąga przede wszystkim lekką formą i ciekawymi pomysłami multimedialnymi. Do współpracy zaprasza szerokie grono mediów, nie tylko katolickich.

Gdy trzy lata temu ruszaliśmy z naszej Stacji7, nie było w Polsce dobrych przykładów, w jakim kierunku należy prowadzić portal religijny, tak by współczesnego świata nie zniechęcić, nie zanudzićmówi Aneta Liberacka, Dyrektor Zarządzając Portalem i Redaktor Naczelna. Już po opublikowaniu kilku wydań tematycznych (to nas wyróżnia spośród innych portali), przekonaliśmy się, że jest ogromna grupa ludzi, którzy zwyczajnie chcą rozwijać się duchowo, mają różne przemyślenia i poszukiwania.

Stacja7.pl jest znana z takich projektów jak internetowe rekolekcje „Wilki dwa”, „Adventure” czy cykl „Ballady i romanse”. Dostarcza także ciekawych materiałów publicystycznych i rozmów, które poszerzają wiedzę nie tylko na temat Kościoła i życia religijnego, ale także społecznego. Wśród osób współpracujących z portalem jest wielu ważnych autorów Książek religijnych ludzi ze świata mediów oraz eksperci w różnych dziedzinach związanych nie tylko z życiem Kościoła. Portal zaczynał od współpracy z kilkunastoma nazwiskami, dzisiaj posiada bazę ponad 600 autorów.

Stacja7.pl to również ważny Partner Światowych Dni Młodzieży. Od czerwca 2015 roku wspólnie z komitetem ŚDM i Krajowym Duszpasterstwem Młodzieży współorganizuje warsztaty dziennikarskie oraz projekty multimedialne promujące ŚDM2016.

Nowa odsłona Stacji7.pl pokazuje, że rozwój w sieci nie zależy od przypadkowych treści. Klikalności nie trzeba zdobywać z pomocą milusińskich kotów czy psów przebranych za pająka. Internet to sztuka wyboru. Tu jest miejsce na indywidualność. Nie ma potrzeby pogoni za tym, co modne, co na czasie i jak nakazują trendy. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nie jesteśmy ograniczeni kilkoma programami, gdzie narzucą nam, co oglądać. Mamy do wyboru cały świat i coraz chętniej z tego korzystamy – oznajmiła Dyrektor Stacja7.pl, Aneta Liberacka (cytat pochodzi z tekstu „Koniec głupiego Internetu”, który w miniony weekend cieszył się popularnością na Twitterze za sprawą portalu WszystkoCoNajważniejsze.pl).
Stacja7.pl w nowym wydaniu porusza dzisiaj temat Komunikacji w Kościele. A piszą o tym i rozmawiają: bp Grzegorz Ryś, ks. Przemysław Śliwiński oraz Marek Zając. Wszystkie treści na Stacji7.pl będą ukazywały się również w formie dostosowanej do systemów Android i Ios. To nie jest jedyna techonologiczna nowość. Dobrą informację wydawcy Stacji7 mają także dla fanów Kindle`a i innych elektronicznych czytników. Teraz każde nowe wydanie tematyczne serwisu będzie dostępnie również w formatach ePUB i MOBI. Nowa strona dostarcza także możliwości przechowywania materiałów na później w tzw. „czytelni”.

Kategorie: Rynek Polski, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.