Premiera iPackManager – zintegrowanego systemu zarządzania dla produkcji opakowaniowej i etykietowej

Premiera iPackManager – zintegrowanego systemu zarządzania dla produkcji opakowaniowej i etykietowej

Przegląd

Podczas odbywających się w dniach 21 -24 września w Poznaniu Międzynarodowych Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood firma Infosystems SA zaprezentowała po raz pierwszy swój nowy produkt – system zarządzania dla produkcji opakowaniowej i etykietowej iPackManager. Prezentacja miała miejsce podczas cyklu konferencji, jakie organizowała w Poznaniu Polska Izba Opakowań.

Infosystems SA od ponad 15 lat dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwami szeroko pojętej branży poligraficzno- opakowaniowej i realizuje szereg wdrożeń w drukarniach opakowaniowych oraz etykietowych. Dzięki zdobytemu w tym okresie doświadczeniu we wdrożeniach systemów zarządzania w największych w kraju drukarniach opakowań i etykiet oraz w wyniku prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez ostatnie trzy lata firma przygotowała dedykowany system zarządzania, zoptymalizowany i prekonfigurowany dla produkcji różnych typów opakowań i etykiet.
Nowy system – iPackManager – zaprezentowała po raz pierwszy Agnieszka Czerska-Krysik z firmy Infosystems SA podczas cyklu, jaki przygotowała w drugim dniu targów Pakfood, specjalnie na tę imprezę Polska Izba Opakowań. Słuchacze mogli podczas prezentacji zapoznać się z tym innowacyjnym rozwiązaniem firmy Infosystems; dowidzieć się o tym jak wiele korzyści może przynieść jego wdrożenie w produkcji opakowaniowej i etykietowej, dzięki wprowadzeniu skutecznych mechanizmów planowania i kontroli kosztów produkcji (zarówno materiałowych, podwykonawstwa jak też usług własnych), obejmujących wszelkie aspekty kosztowe – od odpadowości produkcji, poprzez ceny zakupu surowców po realizację zakładanych normatywów wydajnościowych.
iPackManager jest wyposażony w narzędzia wspierające pracę wszystkich działów przedsiębiorstwa – od handlowców, poprzez technologów i grafików, po produkcję, dział logistyki, magazyn i kontrolę jakości. Jego wdrożenie usprawnia współpracę pomiędzy nimi, ujednolica obieg dokumentów, standaryzuje procedury obowiązujące w firmie przyczyniając się do poprawy efektywności całej organizacji. Jest również optymalnym – jak podaje producent – narzędziem dla zarządzających przedsiębiorstwem opakowaniowym. Dostarcza im danych, ułatwiających podejmowanie decyzji we wszystkich kluczowych obszarach działania firmy – zarówno handlowych, inwestycyjnych jak również kadrowych.

Mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA: „Specjalizacja i segmentacja rynku, presja cenowa, technologiczna i czasowa powodują – co potwierdzają również nasi klienci – że obecnie ważniejszym od samego procesu wytwarzania opakowań stało się sprawne zarządzanie ich produkcją, które pozwala połączyć wysoką i stabilną jakość oferowanego produktu z opłacalnością i konkurencyjnością biznesową danego przedsiębiorstwa. Inteligentne zarządzanie przy pomocy naszego nowego, innowacyjnego systemu iPackManager nie tylko zwiększa komfort zarządzania skomplikowanymi procesami w produkcji opakowań i etykiet, ale także zmniejsza ryzyko podejmowania złych i kosztownych decyzji. Umożliwia dzięki temu realizację stabilnego wzrostu przedsiębiorstwa przez cały okres jego funkcjonowania. iPackManager powstał wyłącznie z myślą o producentach opakowań i etykiet, do czego przyczyniło się wieloletnie doświadczenie, jakie zdobyła nasza firma, od lat działając w tym sektorze branży poligraficznej. Nie jest on uniwersalnym rozwiązaniem dla różnorodnej produkcji poligraficznej, lecz gruntownie przemyślanym i zrealizowanym projektem informatycznym, opartym o głęboką wiedzę dyplomowanych fachowców oraz wieloletnich praktyków, dedykowanym drukarniom opakowaniowym i etykietowym.”

iPackManager to oparty na modułowej budowie, zintegrowany system informatyczny wspomagający proces zarządzania przedsiębiorstwem produkcji opakowań i etykiet – MIS (Management Information System) – od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów. System dopasowany jest do specyficznych potrzeb produkcji opakowaniowej i etykietowej. Dzięki możliwości pracy wielojęzycznej iPackManager przystosowany jest również do wymagań koncernów międzynarodowych. Może być wykorzystywany zarówno w średnich, jak i w bardzo dużych przedsiębiorstwach. Istotną jego zaletą jest możliwość komunikacji z wykorzystaniem standardu JDF z urządzeniami produkcyjnymi, znajdującymi się w danym przedsiębiorstwie. Pozwala to zintegrować z nim wszystkie stanowiska produkcyjne w firmie, niezależnie od wyposażenia, czy zaawansowania technologicznego danego urządzenia. iPackManager ma również możliwość współpracy z wieloma systemami finansowo-księgowymi i kadrowymi (tzw. ERP), co pozwala kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem. PrintinpolandPAI logo
Warto zaznaczyć, że system iPackManager współpracuje harmonijnie z innymi rozwiązaniami stworzonymi i rozwijanymi przez Infosystems SA – można go rozbudować np. o rozwiązania PuzzleFlow – automatyzujące przetwarzanie plików graficznych i procesów prepress.
Zainteresowanych rozwiązaniem firma zaprasza do kontaktu poprzez stronę internetową http://www.infosystems.pl; zapowiada również szereg prezentacji nowego rozwiązania podczas imprez skierowanych do branży opakowaniowej oraz dla producentów etykiet.

Kategorie: Poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.