Nieprawidłowości w Porcie?

Nieprawidłowości w Porcie?

Przegląd

W wyborcza.pl/wrocław, ukazał się artykuł Magdy Piekarskiej o nieprawidłowościach finansowych w Porcie Wrocław :

„Finansowe nieprawidłowości i wysokie wynagrodzenia dla Artura Burszty, szefa festiwalu Port Wrocław, oraz jego żony – to zarzuty Urzędu Kontroli Skarbowej. Sprawę bada prokuratura.

Urząd Kontroli Skarbowej zbadał działalność Fundacji Europejskich Spotkań Pisarzy, założonej przez Artura Bursztę i prowadzonej przez jego żonę Marzenę Bursztę. Kontrolowano rok 2012 – wtedy fundacja przejęła część działań Biura Literackiego – organizowała festiwal Port Wrocław. Później jej działalność została zawieszona.

100 tys. zł wydano niezgodnie z przeznaczeniem

Kontrola zakończyła się w marcu, teraz jej wyniki weryfikuje urząd miejski. Z raportu wynika, że na realizację 17. edycji Festiwalu „Port Wrocław” i działań edukacyjnych fundacja wykorzystała ponad 100 tys. zł niezgodnie z przeznaczeniem. Przedstawione przez Bursztów faktury nie odzwierciedlają faktycznie poniesionych wydatków.

(…) Czy literacki Port tonie? Burszta dowodzi, że przeciwnie – dopiero rozwija żagle. Tyle że poza Wrocławiem. Imprezy literackie organizuje m.in. w Szczecinie, Trójmieście, Stroniu Śląskim. Promuje poezję w Rydze, Izraelu, Indiach. W przyszłym roku koncentruje się na prezentacji 12 najciekawszych autorów z Europy i organizacji Europejskiego Kongresu Literackiego – otrzymał na to pół miliona euro grantu z programu Kreatywna Europa. Planów związanych z Wrocławiem nie ma.”

Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18660909,przekret-w-porcie-183-tys-zl-dla-burszty-i-jego-zony.html#ixzz3kQFnAlOh

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.