Kontynuacja cyklu sensacyjnych opowiadań Juliusza Yulo Rafelda

Przegląd

„Druga szansa” Juliusza Yulo Rafelda to kontynuacja cyklu sensacyjnych opowiadań zapoczątkowana przez „Podwójny blef”.

Druga szansa 3

Trzy kolejne historie, w których dwójka przyjaciół, wchodzi w paradę bandytom wykorzystując swe nietuzinkowe predyspozycje i doświadczenie, zdobyte przez lata w służbach specjalnych. Bez ich pomocy trudno byłoby wyzwolić się bezbronnym ludziom ze szponów bezwzględnych gangsterów, przemytników i szantażystów. Skuteczna walka ze złem wymaga czasem zdjęcia białych rękawiczek, a Art i Tom są bardzo skuteczni, choć zawsze dają drugą szansę.
„Znalazca” opowiada o dwóch niezależnych zdarzeniach, wpędzających kilka luźno spokrewnionych osób w poważne kłopoty. Jerzy Drawicz przypadkiem trafia na ślad przemytniczej afery, co niestety przypłaca życiem. Daleka krewna Marta to mimowolny świadek śmiertelnych gangsterskich porachunków. Art wraz z Tomem doprowadzają do unieszkodliwienia przestępców i zagrożeń z ich strony, stając się również w miarę możliwości o należne im zadośćuczynienie.

„Ferajna” to bandyckie towarzystwo pod wodzą Maxa, które nie gardzi szantażem, wyłudzeniami oraz stręczycielstwem. Art i Tom nie wahają się użyć adekwatnych metod aby nieść pomoc ofiarom gangsterów. Podstępem i bez pardonu rozprawiają się z całą ferajną, zostawiając dokończenie sprawy odpowiednim organom.

„Zapłacisz mi…” – taka groźba pada kilkakrotnie wobec Arta z ust cwaniaka, który wykorzystując formalne i nieformalne układy rozpanoszył się na Dolnym Śląsku i prowadzi nielegalne interesy. Nie gardzi porwaniami dziewcząt do zagranicznych burdeli, oszustwami przetargowymi i nielegalnym handlem. Ale dwójka przyjaciół doprowadza jego małe imperium do upadku, choć w tym celu muszą nawet ruszyć na chwilę za granicę.

Tytuł: Druga szansa Logo Psychoskok
Autor: Juliusz Yulo Rafeld
Data publikacji: 27 sierpień 2015
Język: polski
Ilość stron: 414
Wydawca: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-431-7
Format: ebook

Książka do kupienia między innymi na: http://www.ebooki123.pl/druga-szansa_p459
Cała oferta wydawnicza ebooków między innymi na: http://www.ebooki123.pl

Cała oferta wydawnicza książek papierowych między innymi na: http://bonito.pl/wydawnictwo/psychoskok/0

Polub nas na Facebooku

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.