ILUSTRARTE 2016. Międzynarodowy konkurs na najpiękniejsze ilustracje dla dzieci

ILUSTRARTE 2016. Międzynarodowy konkurs na najpiękniejsze ilustracje dla dzieci

Przegląd

Do końca września ilustratorzy mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 7. edycji międzynarodowego konkursu – ILUSTRARTE 2016.

Konkurs organizowany jest co dwa lata i towarzyszy mu wystawa w Lizbonie, na której prezentowane są najlepsze prace twórców z całego świata.  .

Termin zgłaszania się upływa 30 września 2015 r. Każdy ilustrator powinien przesłać trzy autorskie, oryginalne prace, powiązane ze sobą tematycznie, które nie były dotąd publikowane lub zostały opublikowane po 1 stycznia 2013 r. Organizatorzy pozostawiają autorom swobodę twórczą w wyborze techniki, w jakiej zostaną wykonane ilustracje, ich rozmiar nie może jednak przekroczyć określonego wymiaru: 40 x 60 cm.

Prace najlepszych ilustratorów zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Elektryczności w Lizbonie oraz w specjalnie przygotowanym na tę okazję katalogu. Zwycięzca otrzyma  główną nagrodę w wysokości 5 tys. euro. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas otwarcia wystawy w styczniu 2016 r.

W ubiegłej edycji konkursu wzięło udział dwa tysiące ilustratorów z siedemdziesięciu dwóch krajów, a laureatką głównej nagrody została Niemka, Johanna Benz. Jury doceniło również prace znanej polskiej ilustratorki, Urszuli Palusińskiej, przyznając jej specjalne wyróżnienie za ilustracje do książki Majn Alef Bejs.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz rejestracyjny i regulamin można znaleźć na stronie: www.ilustrarte.net.

 

źródło: Instytut Książki

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.