Duplo 600i – nowy system i większe możliwości

Duplo 600i – nowy system i większe możliwości

Przegląd

Podczas zakończonej niedawno konferencji branżowej we Wrocławiu, firma Duplo zaprezentowała po raz pierwszy w Polsce zupełnie nowy system do oprawy zeszytowej – Duplo 600i. Jest on udoskonalonym następcą znanego i popularnego w naszym kraju rozwiązania do produkcji broszur – Duplo 5000.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów, firma Duplo co jakiś czas wprowadza do swojej oferty nowy system. Tym razem jest nim model 600i, który swoją polską premierę miał podczas współorganizowanej przez firmę Duplo Polska, wrocławskiej konferencji. Jego główną zaletą jest możliwość produkcji broszur w formacie albumowym, czyli A4L. Producent urządzenia podkreśla, że jest to rewolucyjne rozwiązanie, które łączy precyzyjne szycie broszur z „inteligentnym” podawaniem arkuszy. Jego działanie jest oparte na podciśnieniowych wieżach zbierających DSC-10/60i z możliwością pobierania po kilka lub po jednym arkuszu z każdej półki. Pracuje z prędkością do 5200 broszur na godzinę. Dodanie do urządzenia opcjonalnego trójnoża DKT-200 z wycinką zwiększa możliwości produkcyjne urządzenia do 9000 broszur/godzinę i umożliwia ich kompletną produkcję. Programowanie prac odbywa się tu za pomocą dotykowego panelu sterującego. Dodatkowo system można rozbudować do 6 wież zbierających. Dzięki wieżom DSC-10/60i możliwe jest pobieranie po kilka arkuszy z półki i łączenie wydruków offsetowych z cyfrowymi. Duplo 600i cechuje prosta i intuicyjna obsługa – widoczna ścieżka papieru daje użytkownikowi pełną kontrolę nad przebiegiem produkcji, a także pozwala na swobodny dostęp do publikacji w trakcie realizacji procesu. System wymaga zdalnej obsługi jednego operatora, zarządzającego produkcją z poziomu prostego w obsłudze kontrolera PC. Wysoka elastyczność konstrukcji pozwala na swobodną rozbudowę systemu oraz zmianę konfiguracji w miarę rosnących potrzeb produkcyjnych drukarni. Co jednak najważniejsze dla użytkowników – zapewnia on wysoką wydajność przy produkcji takich produktów jak broszury w formacie albumowym i szyte oczkowo, katalogi, kalendarze, fotoalbumy, karty menu, książeczki CD, raporty finansowe, instrukcje obsługi i wielu innych.PrintinpolandPAI logo

„Zainteresowanie systemem Duplo 600i podczas jego pierwszej prezentacji we Wrocławiu było bardzo duże – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Mamy za sobą również wiele interesujących rozmów z drukarniami, które przymierzają się do jego zakupu. Jesteśmy więc przekonani, że będzie on godnym następcą naszego sztandarowego modelu – Duplo 5000. Kolejne spotkanie branżowe, podczas którego będzie można zapoznać się z zaletami tej najnowszej propozycji Duplo, będzie miało miejsce w Warszawie. Szczegóły podamy wkrótce”.

 

fot. duplointernational.wordpress.com

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Duplo, poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.