Czytanie czyni zuchwałym!

Czytanie czyni zuchwałym!

Przegląd

Największe polskie wydawnictwa, ponad pół tysiąca autorów, generujących gigantyczne kolejki fanów, międzynarodowi goście z Anglii, Czech, Niemiec, Francji, Rumunii, Skandynawii, Słowacji, USA, kilka salonów tematycznych na czele z nowością w postaci Salonu Komiksów. Do tego Gość Honorowy – Litwa wraz ze swoimi wydawcami, pisarzami, poetami i ilustratorami. Imponująco prezentuje się program jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, czyli Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Odbędą się one już po raz 19. na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków w dniach 22-25 października!

Ulubione Targi autorów i czytelników

Wszędzie na świecie podczas Targów robi się biznesy, a tutaj w Krakowie jest coś więcej, czyli znakomity klimat literackiego święta – mówił o wydarzeniu organizowanym przez Targi w Krakowie, Jonathan Carroll. I musi być sporo prawdy w tych słowach, gdyż każdego roku gromadzi coraz większą rzeszę fanów literatury. W 2014 r. padł kolejny rekord frekwencji. W EXPO Kraków zjawiło się 60 tys. czytelników!
W tym roku również mogą oni liczyć na spotkania ze swoimi ulubionymi autorami. Każdego dnia lista wydłuża się o kolejne głośne nazwiska pisarzy, artystów, aktorów, dziennikarzy, sportowców, polityków, osobistości świata kultury. Warto je śledzić na stronie www.ksiazka.krakow.pl. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Targów są słowa niemieckiej pisarki Niny George: Czytanie czyni zuchwałym!

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.