Zakupy niemobilne. Internauci chcą więcej komfortu i wygody w e-sklepach

Zakupy niemobilne. Internauci chcą więcej komfortu i wygody w e-sklepach

Przegląd

Internauci mają sporo zarzutów wobec e-sklepów. Chcą aplikacji mobilnych oraz komfortu: czytania i klikania – pisze „Puls Biznesu”.

Tak wynika z raportu Gemiusa i Izby Gospodarki Elektronicznej na temat rynku e-commerce. Według badania 78 proc. internautów robi zakupy w sieci za pomocą laptopa, 66 proc. korzysta z komputera stacjonarnego. Po smartfon i tablet sięgają w tym celu zaś znacznie rzadziej – odpowiednio 37 i 24 proc. Ponad połowa ankietowanych, pytanych o największe utrudnienia w kupowaniu za pomocą przenośnych urządzeń wskazała na niewygodny sposób, w jaki trzeba wypełniać formularze i niedostosowanie stron internetowych do mobilnych zakupów. Przeszkadza też zbyt wolne łącze – 41 proc. wskazań, za małe litery – 38 proc., brak aplikacji mobilnej – 36 proc.

Internauci, mimo szczerych chęci przejścia pełnego procesu zakupowego mobilnie są zmuszeni dokończyć go na komputerze, bo e-firmy, w przeciwieństwie do e-konsumentów, nie przeszły jeszcze rewolucji mobilnej – zauważa ekspert Gemiusa Karolina Karaś. (PAP)

czytaj cały artykuł TUTAJ

 

 

 

ikona: ingimage

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.